19.04.2016/13:14

Ren poza kontrolą Horteksu, w zarządzie rodzina Pyłków!

14 kwietnia należąca do rodziny Pyłków spółka O&M odstąpiła w całości od umowy sprzedaży udziałów spółki Ren oraz spółki Marywilska zawartej w 2015 roku z Hortex Holding – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.


Autor: Anna Terlecka


W komunikacie, który w piątek otrzymali kontrahenci Ren, czytamy, że do zerwania transakcji doszło wobec braku zapłaty drugiej transzy ceny sprzedaży przez Hortex Holding. Wskutek odstąpienia własność wszystkich udziałów w spółce Ren powróciła do spółki O&M, której właścicielami jest rodzina Pyłków. Odwołano dotychczasowy zarząd z Remigiuszem Czerneckim na czele i radę nadzorczą. W skład nowego zarządu spółki weszli Andrzej Pyłka jako prezes zarządu oraz Jan Kazimierz Pyłka.


– Hortex nie zapłacił, więc przysługiwało mi prawo odstąpienia od umowy, z którego skorzystałem. Dwa dni wcześniej spotkaliśmy się z Horteksem, ale te rozmowy nie przyniosły skutku. Z mocy prawa jesteśmy teraz właścicielami Ren. Wszystko, co była rada nadzorcza lub zarząd chcą teraz zrobić ze spółką, jest bezprawne – mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Andrzej Pyłka. Zapowiada, że „na dniach” Ren będzie miał zarząd składający się z niezależnych ekspertów, niezwiązanych z rodziną Pyłków. – Prezesem będzie znany menedżer o dużym doświadczeniu w branży spożywczej, w skład zarządu będzie też wchodził fachowiec od finansów, a także ekspert od handlu i marketingu – przekonuje Pyłka.


Podkreśla, że firma będzie działać profesjonalnie, powróci do swoich korzeni. – Chcemy być tylko i wyłącznie dystrybutorem. Ostatnio Ren była firmą zależną od producenta, przez co mogła mieć zachwiane spojrzenie na rynek. Teraz naczelnym zadaniem zarządu będzie sprawne dostarczanie wszystkich produktów do sklepów. W swoim czasie będziemy spotykali się z producentami. Liczymy, że zrozumieją tę sytuację i pozostaną z nami. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi, także z Horteksem, o ile ambicje menedżerów tej firmy nie przysłonią im realiów rynkowych – mówi Pyłka.


Prezes spółki Ren podkreśla, że w firmie nie ma żadnego paraliżu, zamówienia do sklepów są realizowane w normalnym trybie. I dodaje: – Apeluję do producentów, by nie podejmowali gwałtownych ruchów w trosce o rynek i konsumenta.


Na temat zamieszania związanego ze sprzedażą firmy Ren wypowiedział się dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Marek Klaus, dyrektor zakupów w Igloteksie, czyli bezpośrednim konkurencie Horteksu. - W Igloteksie jesteśmy przygotowani do sezonu lodowego. Na razie nie doszły nas słuchy o niepokojach ze strony producentów, ale będziemy się z nimi konsultować, czy widzą jakieś zagrożenie w związku z tym zamieszaniem. Z obecną siatką magazynową, zapleczem dystrybucyjnym i dużą liczbą przedstawicieli jesteśmy w stanie przejąć kilkanaście do kilkudziesięciu procent dystrybucji realizowanej przez Ren, więc nie sądzę, by przez zamieszanie wokół tej transakcji były jakiekolwiek problemy z dystrybucją lodów i mrożonek do sklepów.


Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.