21.03.2017/09:38

Resort rolnictwa chce wyrównania dopłat unijnych dla rolników

Monitoring rynków rolnych, prace nad konsolidacją instytucji rolnych i utworzeniem Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności oraz wypracowanie rekomendacji dla kształtu wspólnej polityki rolnej UE na lata 2020–2026 to najważniejsze tegoroczne zadania resortu rolnictwa. Ministerstwo analizuje też możliwość wprowadzenia do ustawy o obrocie ziemią rozwiązań zaczerpniętych z kodeksu urbanistycznego.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • kaakaadoo 21.03.2017

    "Będziemy zabiegali o równe warunki...." itd. Po tym, jak Polska bezsensownie skłóciła się z całą Radą Europejską, zszokowała rządy najważniejszych państw unijnych, obrzucała wyzwiskami komisarzy i całkowicie pogwałciła unijne standardy praworządności? To będzie prawdziwy cud, jeśli TYLKO TROCHĘ pogorszą się nasze warunki konkurencji, zmniejszą dopłaty itd. Poprawa nie wchodzi w grę, utrzymanie dotychczasowych warunków raczej też jest nierealne - Unia ma tysiąc pretekstów, żeby Polsce zabrać sporo kasy - trzeba będzie kunsztu negocjacyjnego, żeby straty ograniczyć. Nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że stracimy DUŻO! Ot, Polska wstała z kolan i za chwilę wywinie orła, bo się nie nauczyła chodzić.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.