25.01.2022/13:45

Restart prac nad ustawą franczyzową. Ministerstwo Ziobry straciło nadzieję na dogadanie się przedsiębiorców między sobą

Po dwóch latach przyglądania się próbom samoregulacji przedsiębiorców działających na rynku franczyzy, Ministerstwo Sprawiedliwości deklaruje rozpoczęcie prac nad ustawą mającą rozwiązać problemy franczyzobiorców. Marcin Sławecki, szef gabinetu politycznego w resorcie Zbigniewa Ziobry, zapewnia, że zapadła decyzja kierownictwa ministerstwa o przejściu z etapu prac analitycznych do prac legislacyjnych. To konsekwencja braku porozumienia między franczyzobiorcami i franczyzodawcami co do treści Kodeksu dobrych praktyk we franczyzie. Taki kodeks co prawda powstał, ale zabrakło w nim zapisów, o które mocno zabiegał rzecznik MŚP Adam Abramowicz. Ponadto kodeks został poparty tylko przez część firm i organizacji. - Dzisiaj jesteśmy na takim etapie, że światełka w tunelu, światełka nadziei na porozumienie się rynku nie widzimy - deklaruje Sławecki, dodając, że "część franczyzodawców nie chce zgodzić się na Kodeks dobrych praktyk".

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Raf 30.01.2022

    ministerstwo sprawiedliwości - co to za moda żeby instytucje nazywać nazwiskami?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także