05.12.2020/12:45

Restauratorzy muszą wymienić kasy fiskalne. Czasu jest niewiele

Gastronomia chce kolejnego przesunięcia terminu obowiązkowego używania tzw. kas online. Dla wielu przedsiębiorców to poważany problem, bo zakup nowych urządzeń generuje koszty – czytamy w serwisie money.pl.  

„Ja naprawdę nie wiem skąd wziąć pieniądze na nową kasę. Rozumiem, że to będzie wygodniejsze, ale to są po prostu bardzo duże pieniądze. Część mogę odliczyć, ale najpierw muszę wyłożyć – nie wiem z czego. Już przed pandemią to nie było dla nas tanie, teraz działamy na pół gwizdka i walczymy o przetrwanie. Mam ważniejsze sprawy na głowie, niż kupowanie jakiejś kasy online” – mówi serwisowi menedżerka niewielkiego baru w Warszawie.

Mowa o obowiązku, jaki na kolejne grupy przedsiębiorców nakłada Ministerstwo Finansów. Muszą oni używać kas fiskalnych online. Są podpięte do systemów fiskusa i wszystkie transakcje automatycznie są rejestrowane na państwowych serwerach. Muszą być więc podłączone do internetu – co dla części przedsiębiorców oznacza kolejny wydatek.

Urzędnicy zachwalają korzyści z ich używania – to przede wszystkim koniec konieczności przechowywania papierowych paragonów i raportów. Będą się one automatycznie zapisywały na serwerach fiskusa. A przez to ma się zmniejszyć liczba wyrywkowych kontroli. Kasy online wymuszają też bardzo skrupulatne i uczciwe rozliczanie wszystkich transakcji, uszczelniając system podatkowy.

Od początku stycznia 2021 roku obowiązek ich używania obejmie właścicieli biznesów gastronomicznych, hotelarzy oraz sprzedawców węgla. Termin ten był już przekładany – wcześniej miał obowiązywać od połowy 2020 roku.
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • free 07.12.2020

    ale przecież o to chodzi, uwalić wszystko i wszystkich i wtedy nowy światowy rząd wyjdzie naprzeciw sponiewieranym ludziom i poda "pomocna dłoń", jałmużnę ale tylko tym zaszczepionym i na chipa - elektroniczną, pod warunkiem oczywiście spełnienia szeregu wymogów i poddania się totalnej inwigilacji i ocenie przez system, w przypadku nieposłuszeństwa systemowi dopływ jałmużny zostanie odcięty

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także