12.10.2018/15:01

REWE wśród najszybciej rozwijających się detalistów w Europie

W tym roku REWE Group zainwestuje około 1,6 mld euro w rozbudowę i modernizację swojej sieci sklepów, z czego około 1 mld euro z tej kwoty zostanie przydzielone Niemcom. Na rodzimym rynku, REWE Group otworzy i zmodernizuje około 300 sklepów REWE i PENNY oraz ponad 600 sklepów za granicą. Biorąc pod uwagę skalę inwestycji, REWE jest jednym z najszybciej rozwijających się graczy w branży detalicznej w Niemczech i Europie.

Stephan Koof, dyrektor ds. ekspansji detalicznej w Niemczech zaznaczył:

„Będziemy utrzymywać wysoki wskaźnik rozwoju i nasze dążenie do innowacji. REWE Group jest prawdopodobnie jedyną firmą na rynku, która z powodzeniem może rozwijać różne koncepty handlowe – sklepy o powierzchni 100 mkw. (REWE to Go) oraz supermarkety i sklepy PENNY do 5 tys. mkw. (REWE Center). Nasze nowe koncepty mają na celu połączenie zakupów ze stylem życia konsumentów. Grupa REWE jest szczególnie elastyczna, jeśli chodzi o obecność w lokalizacjach, gdzie zamieszkują rodziny. Popyt na produkty jest coraz większy, szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach metropolitalnych. Połączenie sektora handlowego z mieszkaniowo-gastronomicznym nie wyklucza się wzajemnie, co stanowi ogromne możliwości”.

Dziś Grupa REWE z powodzeniem prowadzi supermarkety REWE i sklepy PENNY w śródmieściach. Sklepy znajdują się na parterze, a nad nimi są rozmieszczone lokale mieszkaniowe lub inne pomieszczenia komercyjne. Coraz więcej klientów chce mieć możliwość robienia zakupów „po drodze”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.