17.09.2020/08:45

Rewe wyprowadza się z Ukrainy. Zniknie szyld Billa

Rewe International sprzedaje swoje supermarkety na Ukrainie. Tym samym po Włoszech i Chorwacji sieć Billa zniknie z kolejnego rynku.

Rewe zamierza sprzedać na Ukrainie cały swój majątek, czyli 35 sklepów sieci Billa działających w okolicach Kijowa. Supermarkety mają trafić do spółki UAB Consul Trade, która prowadzi w kraju 44 supermarkety pod nazwą LLC Novus. Jednak przejęcie musi jeszcze zostać zatwierdzone przez odpowiednie organy ochrony konkurencji. Strony postanowiły nie ujawniać szczegółów umowy kupna. Billa działa na Ukrainie od 2000 roku.

Międzynarodowa sieć Billa nadal się kurczy. W 2016 roku Rewe International sprzedało wszystkie lokalizacje tego formatu w Chorwacji. Wcześniej sieć wycofała się z Włoch. Firma chce w przyszłości skoncentrować się na działalności w Bułgarii, Litwie, Słowacji, Czechach i Rosji.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • AW 17.09.2020

    Zostać tu proszę, inaczej proputinowcy zupełnie zaleją Ukrainę produktami fatalnej jakości! Lepiej wycofajcie się z Rosji.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także