24.07.2018/11:55

Robert Rudnicki prezesem Fabryki Cukierków Pszczółka

Robert Rudnicki został nominowany przez właściciela, czyli Krajową Spółkę Cukrową Polski Cukier do pełnienia obowiązków prezesa zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka w Lublinie. Decyzja została ogłoszona przez Radę Nadzorczą spółki. Rudnicki zastąpił Aleksandra Batorskiego, który przez ostatnie kilkanaście miesięcy zarządzał lubelską spółką. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko prezesa Pszczółki.

- Mamy nowoczesną fabrykę, świetny produkt, teraz moim głównym zadaniem będzie poszerzenie sieci sprzedaży, tak, żeby Pszczółka mogła z powodzeniem konkurować z innymi producentami słodyczy - mówi Robert Rudnicki, prezes zarządu Fabryki Cukierków Pszczółka.

Robert Rudnicki ma 20-letnie doświadczenie handlowe, w szczególności na rynku słodyczy. Z powodzeniem tworzył i organizował działy sprzedaży, z powodzeniem  wprowadzał nowe produkty i marki na rynek.

W branży FMCG rozpoczął pracę w 1998 roku. W Hortex Holding S.A., lidera w Polsce w produkcji i sprzedaży soków i napojów owocowych, został kierownikiem Zespołu Sprzedaży. Był m.in. menadżerem do spraw sprzedaży w firmie Gellwe, czołowego producenta deserów, ciast i dodatków do pieczenia oraz spółce Vitax Foods, lidera na rynku herbat owocowych i syropów, dystrybutora herbat Tetley. W latach 2005-2014 pracował na stanowisku Regional Sales Manager w Perfetti Van Melle, producenta tak znanych marek jak  Mentos czy lizaki Chupa Chups, gdzie odpowiadał za sprzedaż grupy w całej Polsce.

W 2014 roku Robert Rudnicki rozpoczął pracę w jednym z największych polskich przedsiębiorstw na rynku FMCG - Krajowej Spółce Cukrowej S.A. Jako Dyrektor Departamentu Handlu ds. Sprzedaży Produktów Grupy, był odpowiedzialny m.in. za utworzenie Departamentu Handlu, przygotowanie oraz wdrożenie jednej wspólnej oferty handlowej spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej KSC S.A., koordynację i realizację rocznych planów sprzedaży spółek z grupy Krajowej Spółki Cukrowej S.A.. Robert Rudnicki był także odpowiedzialny za uruchomienie produkcji i rozpoczęcie sprzedaży w firmie Polskie Przetwory Włocławek oraz wprowadzenie na rynek marki „Dworski”, przetwory owocowo-warzywne.

W latach 2015-2017 objął kierownicze stanowisko w firmie Roshen Europe, gdzie z sukcesem, jako osoba odpowiedzialna za polski rynek, wprowadzał do dystrybucji słodycze tego dużego koncernu.

Od września 2017 roku pracował jako członek zarządu w Fabryce Cukierków Pszczółka w Lublinie.

Robert Rudnicki jest absolwentem Politechniki Białostockiej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • nowości !!!!! 30.07.2018

    Nowy zna się na markach, to może dadzą na Polskę więcej pomysłów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.