02.08.2016/15:55

Rodzina Putków ma kolejny zakład piekarski

Na rynku piekarniczym, zmagającym się z upadłościami i spadkiem spożycia pieczywa, o inwestycjach nie słyszy się zbyt często. A rodzina Putków, posiadająca ponad 100 sklepów firmowych, właśnie otwiera czwarty zakład produkcyjny – pisze „Puls Biznesu”.

Trwa właśnie rozruch zakładu Putków w okolicach Ożarowa Mazowieckiego, który ma pozwolić firmie podwoić produkcję pieczywa. Rodzinny biznes od lat się rozwija – sprzedaż rosła ostatnio w tempie 10 proc. rocznie, a przychody przekroczyły już 100 mln zł. Inwestycja pochłonęła kilkadziesiąt milionów złotych. W nowym zakładzie będzie wytwarzane tradycyjne pieczywo, ale w zmechanizowany sposób. Jak tłumaczą właściciele, to konieczność, bo na rynku brakuje wykwalifikowanych piekarzy, a młodzi ludzie nie garną się do zawodu. W zakładach produkcyjnych i sklepach Putka pracuje ponad 600 osób. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.