06.01.2022/13:20

Rolnicy! Idzie nowe, zrezygnujcie z pośredników! Zacznijcie pisać do sieci handlowych i samodzielnie wchodzić na półki sklepów!

Zdaniem Tomasza Szaconia, właściciela firmy doradczej RetailPoland Consulting nałożone przez UOkIK 723 mln kary dla Biedronki, 140 mln dla Kauflandu, to cyfry które jednocześnie cieszą i smucą. „Smucą, bo obnażają tajemnicę poliszynela jaką są opłaty wsteczne w sieciach handlowych. Ale cieszą, bo to powiew świeżości pośród strupieszałych relacji pomiędzy rolnikami a rynkiem hurtowym. Jeśli w 2022 roku któraś sieć ma jeszcze odwagę wyciągać rękę po nieuzgodnione opłaty wsteczne to niedługo dowiemy się tym z nagłówków gazet. Rynek owoców i warzyw jest odbetonowywany na naszych oczach.”

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Poirytowany 13.01.2022

  I to ma czasu odwiedzać kilka punktów aby zrobić zakupy?

 • Pablo 13.01.2022

  Nikt już nie jeździ na giełdy - tylko chodzą do dyskontów

 • Nickt 09.01.2022

  Pytanie tylko po co komu te sklepy? Prościej chyba utworzyć rynek albo kilka w każdym mieście i zaprosić tam rolników. Dawniej istniały giełdy towarowe, hale targowe, różnego rodzaju ryneczki i było bardzo dobrze bo bez pośredników.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także