15.03.2017/09:59

Rosjanie kupują polskie jabłka przywiezione z Białorusi

Polscy eksporterzy jabłek znaleźli sposób na obejście embarga wprowadzonego przez Rosję w 2014 roku – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Owoce z Polski trafiają do rosyjskich sklepów jako białoruskie. Zdaniem „DGP”, wszystkie strony zdają sobie sprawę z trwającego od pewnego czasu procederu, ale ze względu na zapotrzebowanie na jabłka, Rosjanie przymykają na to oko.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, rok przed wprowadzeniem sankcji do Rosji trafiało aż 55 proc. (676 tys. ton) całego naszego eksportu jabłek, co stanowiło 22 proc. produkcji tych owoców w Polsce. Embargo spowodowało, że eksport skurczył się do 946 tys. ton w 2015 r. z ponad 1,2 mln ton w 2013 r. W roku ubiegłym eksport owoców był tylko o 137 tys. ton mniejszy niż w roku poprzedzającym embargo.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.