18.11.2016/10:37

Rosną straty sieci Dixi. Przyszłość Pedro Pereira da Silvy niepewna

Strata netto jednej z największych firm handlowych w Rosji, sieci Dixi wzrosła w III kw. br. prawie dwukrotnie i wyniosła 1,59 mld rubli wynika z danych new-retail.ru. Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez portal wiadomoscihandlowe.pl wynika, że właściciele spółki poszukują następcy dla Pedro Pereira da Silvy, który siecią zarządza od niedawna, bo od początku bieżącego roku.

Według nieoficjalnych informacji już słabsze od oczekiwanych wyniki sieci Dixi za poprzedni kwartał miały skłonić właścicieli firmy do rozpoczęcia  poszukiwań następcy dla obecnego prezesa sieci Dixi Pedro Pereira da Silvy (byłego szefa sieci Biedronka w Polsce). Powodem miał być fakt, że zmiany i działania podjęte przez nowego prezesa nie przełożyły się na radykalną poprawę wyników sklepów sieci.

Jak wyglądają wyniki sieci Dixi za III kw. br.? Przychody detalisty zwiększyły się o 14 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego, do 75 mld rubli. Było to efektem wzrostu liczby transakcji (ruchu) o 10,7 proc. oraz wzrostu średniej wartości paragonu o 2,9 proc. Jednocześnie przychody po 9 miesiącach br. wzrosły o 18 proc. do do 233 mld rubli.

- W III kw. kontynuujemy budowę organizacji jeszcze bardziej skoncentrowanej na konsumencie i jego potrzebach, poprawiając jednocześnie najważniejsze elementy operacji, czyli jakość i cenę naszego asortymentu, zarządzanie zapasami i kontrolę kosztów. Teraz koncentrujemy się na wzmocnieniu i utrzymaniu naszej efektywności zarówno w sklepach i na poziomie spółki. Doskonałość operacyjna powinna stać się integralną częścią naszego modelu biznesowego łącznie z lepszą ofertą dla naszych klientów – powiedział komentując wyniki spółki Pedro Pereira da Silva, prezes Grupy Dixi.

- Pomimo wyższej presji na marżę brutto ze względu na działania związane ze zwiększeniem efektywności cenowej w bardzo konkurencyjnym środowisku, udało nam się ograniczyć braki produktów na półkach sklepów. Widzimy również pewne pozytywne zmiany w zarządzaniu naszą bazą kosztową, a konkretnie jako procent do sprzedaży, podczas gdy nasza ewolucja przychodów musi jeszcze nadrobić zaległości, dlatego efekt dźwigni operacyjnej jest ograniczony. Widoczna jest poprawa po stronie kapitału obrotowego, co odblokuje potencjał dla przyszłego wzrostu. Poza tym udało nam się jeszcze bardziej zmniejszyć nasze koszty kredytów i poziom całkowitego zadłużenia – podsumował Pedro Pereira da Silva.

Informacje portalu wiadomoscihandlowe.pl potwierdzają także doniesienia rosyjskiej prasy, w której pojawiły się artykuły sygnalizujące, że szef Dixi Pedro Manuel Pereira da Silva ma opuścić swoje stanowisko. Biuro prasowe sieci zaprzecza natomiast tym informacjom i twierdzi, że są to jedynie plotki, a w organizacji nie ma planów dotyczących zmian kadrowych.

Na dzień 31 października 2016 w ramach grupy działało 2779 sklepów, w tym 2625 sklepów osiedlowych i convenience pod szyldem Dixi, 115 supermarketów Victoria i 39 kompaktowych hipermarketów Megamart i Minimart.

Kliknij i przeczytaj także:

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • czak 18.11.2016

    Najpierw Julio z Żabki teraz Pedro z Dixi , Czyżby brak wiary w Cudotwórców z Biedry ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.