25.09.2017/07:43

Rosną zatory płatnicze

Przedsiębiorcy muszą jeszcze dłużej czekać na swoje pieniądze. Jak tłumaczy w rozmowie z money.pl Adam Łącki z KRD, w II kwartale br. średni czas opóźnienia w płatnościach to 3 miesiące i 13 dni.

Wynik ten oznacza wydłużenie terminów płatności o 10 dni w porównaniu do poprzedniego badania. Jak tłumaczy Adam Łącki, pomimo pogorszenia wyniku, aktualne opóźnienia i tak są niższe od 8-letniej średniej.

Największe problemy w pozyskaniu płatności dotyczą firm zatrudniających ponad 250 pracowników. W czerwcu 21 proc. tego typu przedsiębiorstw deklarowało brak problemów. Dziś w tej grupie praktycznie wszystkie firmy informują o opóźnieniach.

Niepokojącym wskaźnikiem jest również wzrost odsetka firm, które narzekają na kłopoty z pozyskaniem zapłaty. Obecnie to już 86 proc.przedsiębiorstw.

Źródło: money.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.