20.11.2018/08:37

Rośnie liczba Polaków, którzy wyemigrowali z kraju

2,54 mln Polaków przebywa poza granicami kraju na pobyt czasowy - wynika z analiz GUS. Oznacza to, że w ciągu roku liczba ta zwiększyła się o 25 tys. - pisze Rzeczpospolita.

Odpływ Polaków jest jednak najmniejszy od wielu lat. Jeszcze w 2016 roku emigracja wyniosła 120 tys., a w 2015 - 77 tys.

Zdaniem ekspertów emigracja zarobkowa z Polski powoli się stabilizuje. Wynika to m.in. z dużej niechęci do wyjazdu deklarowanej przez młode pokolenie. W grupie wiekowej 18-24 wyjazd rozważa zaledwie 8,6 proc. ankietowanych - najmniej od czterech lat, czyli od początku badania Work Service.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • daesh 20.11.2018

    przekonali się, że warto się uczyć i wyspecjalizować w jakiejś dziedzinie - nikt juz nie chce na obczyźnie strzyc owiec, sprzątać zaplecze resteuracji z powodu nieznalezienia pracy w kraju, a to dlatego, że blokerem do lepszej pracy i zarobków był brak wykształcenia.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.