24.11.2020/15:43

Rossmann, Lidl i Biedronka najpopularniejszymi markami. W TOP10 tylko jedna firma spoza branży handlowej

Sieci handlowe Rossmann, Lidl i Biedronka znalazły się na podium rankingu najpopularniejszych marek w Polsce. Ranking Best Brands firmy YouGov zajmującej się badaniami rynku i analizą danych przygotowuje co roku przedstawia najlepsze i najprężniej rozwijające się marki na całym świecie. W Polsce oceną marek dla YouGov zajmuje się Inquiry.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych brandów w Polsce znajdziemy aż 9 firm handlowych. Pozycję lidera zajmuje kosmetyczna sieć Rossmann, dalej – na pozycji 2 i 3 są Lidl i Biedronka, które jako jedyne z sieci spożywczych uplasowały się w TOP10. Kolejne miejsca zajmują Empik, CCC, IKEA, Castorama, a także H&M i Reserved. Wyjątek w czołówce rankingu stanowi PZU, firma z sektora ubezpieczeniowego.

Ranking YouGov Best Brands 2020 (Inquiry)

Osobny ranking wyszczególnia firmy, które osiągnęły najwyższy wzrost wyników w stosunku do ubiegłego roku (Top Improvers). W tym zestawieniu nie ma żadnej marki spoza branży handlowej. W ubiegłym roku w Polsce największy wzrost indeksu zanotowały sieci Deichmann, Castorama, PEPCO i CCC; na dalszych miejscach znalazły się H&M, Reserved i Żabka. Listę Top Improvers zamykają Sinsay, Hebe  i Wólczanka.

Ranking Top Improvers 2020 YouGov BrandIndex (Inquiry)

- Na liście Best Brands znajdują się te marki, które od lat konsekwentnie pracują nad swoim wizerunkiem i relacją z klientami. Widzimy też, że mimo pandemii  można te relację utrzymać, a nawet znacząco poprawić wizerunek. Skorzystały z te firmy, które nie zrezygnowały z komunikacji, dbając o to, by w trudnych chwilach być jeszcze bliżej konsumentów - komentuje Agnieszka Górnicka, prezes Inquiry.

Ranking Best Brands powstał na podstawie indeksu YouGov BrandIndex, który jest miarą ogólnej kondycji marki obliczonej z następujących czynników: ogólnej opinii, jakości, wartości, satysfakcji, rekomendacji i reputacji. W ciągu roku YouGov zbiera dane z  milionów ankiet realizowanych dla kilku tysięcy marek w wielu krajach na całym świecie, w tym w USA, Chinach, Japonii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W tym roku po raz pierwszy publikujemy ranking dla marek monitorowanych w Polsce.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także