Rossmann otworzył w Polsce swój flagowy sklep. Jak wygląda drogeria przyszłości? [ZDJĘCIA]
W połowie czerwca w łódzkiej Manufakturze, a dokładnie w dawnej fabryce Poznańskiego, która jest dzisiaj kluczowym elementem jednego z największych centrów handlowych w Europie, sieć Rossmann otworzyła swoją flagową drogerię, która łączy nowoczesny design z najnowszymi technologiami, a także zakupy z zabawą.
Przedstawiciele firmy Rossmann Polska podkreślają, że nowa drogeria, to dla firmy „krok w przyszłość”. W sklepie nowoczesny design przenika się z najnowszymi technologiami, a wybrane przez operatora marki „zgodne z najnowszymi światowymi trendami, zachęcają do testowania i zabawy.”
Najnowsza drogeria sieci Rossmann w łódzkiej Manufakturze została podzielona na cztery strefy: Manufaktura Piękna, Strefa Beauty, Strefa Zdrowia oraz Strefa Grab&go.
Manufaktura Piękna
Jednym z hitów tej strefy jest Refill station – automaty, w których klienci mogą napełniać butelki wielokrotnego użytku, np. szamponem, żelem pod prysznic, płynem do prania czy mycia naczyń. W ten sposób firma dokłada swój „kamyczek” do ograniczania zużycia plastiku.
Drugą premierą jest stworzona przez Rossmann marka „Manufaktura Piękna”. To produkowane w Polsce kosmetyki. W skład marki wchodzi około 250 produktów. Są wśród nich te z naturalnymi składnikami, wegańskie, waterless (jak mydła w kostce czy pudry do mycia włosów - są one odpowiedzią na potrzeby naszej planety, bo do ich produkcji zużywa się mniej wody), czy sensoryczne (działające na zmysły powonienia, wzroku i dotyku – kule, pudry, ciastoliny, galaretki czy musy). Przy tworzeniu ich opakowań zostały wykorzystane głównie papier, szkło i recyklat.
Strefa Beauty
Tę strefę wyróżnia bardzo rozbudowana oferta perfumeryjna. Warto zwrócić uwagę na francuską markę Adopt’ – tworzone przez nią zapachy są rozlewane do niewielkich flakoników, które mieszczą nawet w małych damskich torebkach. W tej strefie klientki znajdą m.in. markę NYX oraz wyspę równie kultowej marki Semilac, gdzie będzie można zrobić manicure. Atrakcją dla klientek wrzucających zdjęcia na Instagrama będzie specjalna Selfie Wall, gdzie można uwiecznić np. zakupy z przyjaciółką.
Strefa Zdrowia
Zdobi ją ogromna ściana z mchu z napisem „Zdrowo!”. Wielbiciele zdrowego odżywiania znajdą tu m.in. przekąski, bogaty wybór produktów wegańskich, bezglutenowych i ekologicznych, wyrobów regionalnych, w tym miodów z polskich pasiek. Na półkach znalazły się też ekologiczne włoskie makarony (Alb Natur), ekologiczne kawy i herbaty (Destination) oraz największy w Polsce wybór produktów marki własnej Rossmanna, czyli cieszącej się wielkim powodzeniem enerBiO.
Strefa Grab&go
W ofercie w Manufakturze pojawiło się blisko 25 tys. produktów. Dlatego dla klientów, którzy lubią robić zakupy „w biegu”, Rossmann stworzył specjalną strefę. Można w niej szybko znaleźć podstawowe niezbędne produkty, takie jak mydło, jedzenie dla dziecka, karmę dla zwierząt czy papier toaletowy.
8 komentarzy
-
11.08.2020
wow ile komentarzy o nowej tołpie, chyba cos w tym musi byc. ostatnio zastanawialam sie nad kremem matujacym, w sumie to nie wiem sama czemu go nie kupilam... teraz troche zaluje, bo na upalne dni byloby idealny
-
16.07.2020
dokladnie, coraz fajniejsze ma te produkty w ofercie, nowa tołpa wymiata :D
-
11.07.2020
słyszałam o tych nowych pure trends, podobno bardzo fajne. chyba tez sie skusze
-
06.07.2020
rossmann ostatnio zyskuje w moich oczach. w rossku mozna kupic teraz nowa eko linie tołpy pure trends w opakowaniach z recyklingu
-
17.06.2020
Opcja nalania płynu do własnego pojemnika to jest mega konkret i bardzo dobre działanie. Branża kosmetyczna generuje od ch... plastiku i takie działania pomogą w jego ograniczeniu
-
17.06.2020
Nope.. Nadal Niemiecki, jeżeli traktuje się go jako drogerię, a nie sklep wielobranżowy
-
17.06.2020
Może będą nawet rękawiczki jednorazowe
-
16.06.2020
Rossman to już chiński sklep :(
13