14.01.2021/15:50

Rossmann zwiększa sprzedaż i zapowiada wielomilionowe inwestycje

Sieć Rossmann w 2020 r. poprawiła swoje wyniki sprzedaży – poinformowała spółka. Teraz największy detalista drogeryjny zapowiada wielomilionowe inwestycje i otwieranie nowych sklepów – podaje portal wiadomoscikosmetyczne.pl.

Sieć Rossmann w 2020 r. poprawiła swoje wyniki sprzedaży – poinformowała spółka. Teraz największy detalista drogeryjny zapowiada wielomilionowe inwestycje i otwieranie nowych sklepów.

Grupa Rossmann osiągnęła w 2020 r. 3,5 proc. wzrost sprzedaży do 10,35 mld euro. Spółka dobrze poradziła sobie w Niemczech, gdzie sprzedaż wzrosła o 4,7 proc., do 7,33 mld euro (wcześniej 7 mld euro). Wzrost sprzedaży netto jest o 1,4 proc. wyższy niż wzrost brutto ze względu na tymczasową obniżkę podatku VAT, a w porównaniu do 2019 r. wyniósł ponad 6 proc.

Jak podaje biuro prasowe Rossmanna w Niemczech, decydujące dla dobrych wyników było to, że drogerie, pomimo ograniczeń w handlu wywołanych koronawirusem, pozostały otwarte, a „zróżnicowany asortyment Rossmanna okazał się wyjątkowo odporny na kryzys, ponieważ był w stanie bardzo dobrze wytrzymać zmianę zachowań zakupowych klientów”.

Zagraniczne spółki zależne Rossmanna (Polska, Węgry, Czechy, Turcja, Albania, Kosowo i Hiszpania) zostały w różnym stopniu dotknięte zamknięciami z powodu pandemii koronawirusa i nie osiągnęły wzrostów.

Rossmann prowadzi obecnie 2 011 sklepów za granicą i 2 233 w Niemczech. Sieć działa w 8 krajach europejskich i zatrudnia 56 300 osób.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Niki 15.01.2021

    Dobrze, dobrze, ale może coś więcej na temat POLSKI ? nawet taka informacja ile jest sklepów...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także