21.07.2020/14:40

Rosyjska sieć dyskontowa Mere otwiera pierwszy sklep w Polsce

Zapowiadany od dłuższego czasu debiut rosyjskiej sieci dyskontowej Mere w Polsce nastąpi już niebawem. W Częstochowie trwają przygotowania do uruchomienia pierwszego sklepu. 

W sklepie Mere w Częstochowie stoją już kartony z towarem na regałach i na paletach - ustaliła „Rzeczpospolita”. Czytelnik gazety donosi, że w lokalu, w którym do tej pory mieścił się sklep z wyrobami importowanymi z Chin, zaczął się ruch. 

W Częstochowie nad drzwiami lokalu i na słupie przy ulicy umieszczono szyld Mere. W środku pojawiły się kartony i palety z towarem. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że sklep niebawem zostanie otwarty.

Sieć Mere nie udziela żadnych informacji na temat swoich planów. O jej prawdopodobnym wejściu do Polski pisaliśmy już kilka razy. Strona internetowa sieci Mere przedstawia nadal plany firmy na 2018 r., ale dotarliśmy do ciekawej informacji.

Torgservis, operator sieci dyskontów Mere, szuka specjalisty ds. zakupów w Warszawie. Firma podaje, że do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należeć będzie: poszukiwanie, wybór i analiza asortymentu w ramach zatwierdzonej matrycy produktowej (rozmowy z potencjalnymi dostawcami, analiza ceny i jakości towaru, warunków zakupu, analiza treści umów i warunków dostawy), analiza działań konkurentów w danym segmencie, analiza sprzedaży co do wartości i marży w poszczególnych kategoriach, komunikacja w zakresie oferty, akcji promocyjnych, układu towarowego, charakterystyk produktów do działu sprzedaży (kierownictwa sklepów) oraz współpraca w zakresie rozliczeń z dostawcami.

Już w ubiegłym roku spółka Torgservis poszukiwała specjalistów do swojego biura w Krakowie. Firma chciała wtedy zatrudnić księgowego i specjalisty ds. zakupów. W aktualnym ogłoszeniu, ważnym do 6 sierpnia 2020 r., Torgservis pisze o sobie, że jest jedną z największych w Rosji siecią sklepów dyskontowych, działającą pod szyldem Svetofor, w skład której wchodzi ponad 1500 sklepów. „Jesteśmy obecni w Rosji, Niemczech, Rumunii, Kazachstanie, Białorusi i Chinach, obecnie rozpoczynamy działalność operacyjną w Polsce pod szyldem MERE” - podaje Torgservis.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, w Polsce sieć Mere miała być rozwijana w dużych i średnich miastach lub w ich bezpośredniej bliskości, w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu. Mere poszukiwało lokalizacji posiadających parking dla co najmniej 30-40 samochodów. Powierzchnia sprzedaży sklepów ma wynosić od 800 do 1,2 tys. mkw.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Grzegorz 22.07.2020

    Bojkot ‼️

  • Konsument 22.07.2020

    Szczerze mówiąc wątpię w sukces tej sieci w Polsce. Jeśli ma to być dyskont z towarami niskiej jakości sprzedawanych z kartonów i palet, to nie wróżę długiej przyszłości, nie na naszym rynku, może za Bugiem to się sprawdza, ale my mamy ten etap daleko za sobą.

  • Wątpie w sukces 22.07.2020

    Coś na podbnej zasadzie już działało nad Wisłą i nazywało się Leader Price. Sprzedawali tanie i niskiej jakości wyroby czemuśpodobne, różnica była taka, że raczej z regałów niż palet.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także