28.08.2020/14:29

Rovita pod lupą skarbówki. Urzędnicy zakwestionowali transakcje handlowe hurtownika

Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie przekazał zarządowi spółki dystrybucyjnej Rovita S.A. protokół z badania ksiąg podatkowych za okres od marca do kwietnia 2016 roku. W wyniku kontroli urzędnicy zakwestionowali część transakcji. Zarząd firmy nie zgadza się z oceną i wnioskami zawartymi w protokole.

Zakres kontroli obejmował kontrolę rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku od towarów i usług za miesiące od marca do kwietnia 2016 roku.

W wyniku badania kontrolujący zakwestionowali transakcje handlowe między bezpośrednimi dostawcami a spółką, które dotyczyły towarów handlowych będących przedmiotem wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

Zarząd Rovita obecnie analizuje treść protokołu pod kątem złożenia zastrzeżeń do protokołu kontroli, bowiem zarząd nie zgadza się z oceną i wnioskami zawartymi w protokole.

Firma nie podała na jaką kwotę opiewają transakcje zakwestionowane przez urząd skarbowy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także