11.04.2013/17:11

Rozbudowa Browaru Kasztelan w Sierpcu

W należącym do Carlsberg Polska Browarze Kasztelan ruszyły prace inwestycyjne o wartości 187 mln złotych.

Zaplanowane inwestycje zapewnią ponad dwukrotne zwiększenie mocy produkcyjnych Kasztelana oraz sprawią, że browar będzie bardziej przyjazny dla środowiska. Dzięki nim w sierpeckim browarze zwiększy się także zatrudnienie. Rozbudowa zostanie zakończona w 2014 roku. W jej ramach powstanie nowa warzelnia, która będzie warzyć 11 warek na dobę oraz postawionych zostanie 10 zbiorników fermentacyjnych, każdy o pojemności 7000 hl. Ponadto, zbudowany zostanie magazyn o łącznej kubaturze ok. 15 000 mkw.
W zeszłym roku udziały wolumenowe Carlsberg Polska w polskim rynku wzrosły do 18,5 proc., osiągając tym samym najwyższy poziom w historii. Zwiększenie udziału w rynku to również zasługa rosnącej sprzedaży piwa Kasztelan, która przekonała międzynarodowy koncern do zainwestowania w Sierpcu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.