19.04.2018/12:05

Rusza nowa akcja Żywiec Zdrój. Firma chce posadzić 2 mln drzew

Rrusza 10. edycja programu „Po Stronie Natury”, w ramach której posadzonych zostanie kolejne 2 miliony drzew. Na sklepowe półki trafiła dokładnie taka sama liczba wyjątkowych butelek wody niegazowanej Żywiec Zdrój - zrobionych w 50 proc. z surowców wtórnych. Tegoroczna odsłona programu skupia się na edukacji o recyklingu.

Zgodnie z dyrektywami UE, w roku 2020 Polska musi osiągnąć 50-procentowy poziom recyklingu , który obecnie wynosi tylko 26 proc.

- Aktualne dane pokazują, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestii recyklingu w Polsce, w tym edukacji na ten temat. Właśnie dlatego w jubileuszowej edycji programu „Po Stronie Natury” razem z naszymi partnerami chcemy zwrócić uwagę na to, że odpady to surowce, które warto segregować, by móc ich ponownie użyć – tłumaczy Inga Songin, dyrektor marketingu i PR Żywiec Zdrój.

Aby to podkreślić, a zarazem pokazać możliwości płynące z przetwarzania plastiku, Żywiec Zdrój stworzył limitowaną serię dwóch milionów innowacyjnych butelek w 50 proc. stworzonych z surowca wtórnego, czyli przetworzonego plastiku (rPET, ang. recycled PET). - Chcemy w ten sposób pokazać, że plastikowej butelce można nadać drugie życie i stworzyć z niej np. kolejne butelki – dodaje Inga Songin.

W ramach programu „Po Stronie Natury”, od początku jego trwania, Żywiec Zdrój i liczni partnerzy posadzili już ponad 6 milionów drzew. Działania w ramach jubileuszowej edycji programu wspierają: PTTK, Fundacja Ekologiczna „Arka”, Outriders oraz Lasy Państwowe, których rzeczniczka prasowa Anna Malinowska informuje: - Naszą misją i jednym z podstawowych zadań jest dbanie o przyrodę, którą gospodarujemy na 1/3 powierzchni Polski. Dlatego z ogromną chęcią od lat angażujemy się w program „Po Stronie Natury”. W tym roku w ramach programu nasi leśnicy posadzą aż 2 miliony nowych drzew - mówi.

- Dotychczas w ramach programu  udało się także zrealizować 115 lokalnych projektów ekologicznych oraz odnowić niemal 1000 km szlaków turystycznych i wyposażyliśmy wiele górskich schronisk PTTK w urządzenia wspierające recykling butelek wytworzonych z plastiku! Jednym z działań realizowanych w ramach akcji jest konkurs grantowy „Inicjatywy Po Stronie Natury”. Konkurs ma na celu wyłonienie pomysłów na projekty fotograficzne, wideo, studenckie, ekoinnowacje i reportaże, popularyzujące ochronę przyrody i dbałość o nią. Zgłoszone pomysły muszą nawiązywać do tematu przewodniego tegorocznej edycji konkursu – „poWTÓRNE życie – mówi Anna Górnicka z Outriders, organizacji odpowiedzialnej za koordynację konkursu.

– Aby zmieniać nasze otoczenie, musimy najpierw nauczyć się zmieniać siebie. Edukacja ekologiczna jest istotna w przypadku każdego, bez względu na wiek. Wszystkim nam zależy przecież na czystym środowisku i pozyskiwaniu wiedzy na temat tego, jak możemy o nie dbać. Dlatego inicjatywy takie jak program „Po Stronie Natury” są tak ważne i potrzebne – zależy nam na kształtowaniu postaw i świadomości ekologicznej Polaków, a w szczególności zachęcanie do działania na rzecz natury, by mogły z jej uroków korzystać przyszłe pokolenia – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.