21.02.2021/09:10

Vollmart - nowa sieć hard dyskontów spożywczych otworzy sklepy w Polsce! Detalista uruchomi też sklep internetowy

W segmencie dyskontów robi się coraz ciaśniej. Na rynku pojawił się nowy konkurent, który zaczyna swoją działalność od Siedlec. W środę 24 lutego w tym mieście zostanie otwarty pierwszy sklep pod szyldem Vollmart. Firma planuje rozwój w miejscowościach liczących minimum 50 tys. mieszkańców. 

Vollmart pozycjonuje się jako polska sieć nowoczesnych hard dyskontów i promuje się hasłem "Vollmart - pełen okazji". Istotą tego formatu jest zapewnienie klientom najkorzystniejszych cen poprzez optymalizację procesów handlowych oraz rezygnację z kosztownego, zbędnego wyposażenia, gazetek i reklam. 

Prezesem i głównym udziałowcem spółki Vollmart jest przedsiębiorca Wiktor Sawosz związany z firmami Brand Distribution Group oraz sklepem internetowym bdsklep.pl. 

Powierzchnia sklepu będzie wahała się od 800 do 2500 mkw. Asortyment sieci obejmuje około 1200 artykułów spożywczych, kosmetycznych, chemii gospodarczej oraz przemysłowych. Dostawcami, jak zapewnia firma, są "nie tylko międzynarodowi, ale przede wszystkim lokalni producenci, którzy wytwarzają wysokiej jakości produkty". 

„Nasi klienci to osoby o zróżnicowanych dochodach, które chcą rozsądnie gospodarować swoim budżetem” – informują przedstawicele spółki Vollmart. 

Detalista uruchomi też e-sklep. Odpowiednia zakładka widnieje już na stronie internetowej z informacją, że wkrótce będzie dostępny. 

Vollmart przygotowuje także kolejne otwarcia szukając odpowiednich lokalizacji. Podaje konkretne wymagania. Detalista chce otwierać swoje sklepy w miejscowościach i w niewielkiej odległości od nich, w pobliżu ruchliwych dróg publicznych. Z wygodnym dojazdem do obiektu handlowego dla samochodów ciężarowych (tirów).

Obiekt handlowy nie powinien znajdować się na ogrodzonych terenach z osobnym wjazdem (bazy zamknięte, bazy samochodowe itp.), a także w promieniu około 50 m od przedszkoli, szkół, zakładów dla nieletnich, domów dziecka, izb wytrzeźwień, obiektów sakralnych i cmentarzy, dworców kolejowych i autobusowych.

Vollmart to kolejna już próba zaistnienia w formacie hard dyskontu. Przypomnijmy, że w minionym roku z podobnym konceptem w Częstochowie zadebiutowała w Polsce rosyjska sieć Mere. Kilka lat temu w Piotrkowie Trybunalskim uruchomiono natomiast dyskont Promo Market (już nie działa).

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Burmistrzowa 24.02.2021

  A kartą można płacić?

 • Volf 23.02.2021

  Co to za pismak pisał?

 • ana 22.02.2021

  a jaka lokalizacja?

 • Alex 22.02.2021

  Wystarczy sprawdzić, kto jest właścicielem i co stało się z Brand Distribution Group/bdsklep.pl

  Są w upadłości, czyli kase wyprowadzili ze starcyh spółek a teraz otworzyli nową firmę, takich niestety mamy „rekinów biznesu”

 • Harry P 22.02.2021

  Voldemort :)

 • MW 21.02.2021

  a to nie przez W ? szkoda

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.