21.06.2018/13:55

Ruszyła budowa Tkalni

Oficjalnie ruszyła budowa centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia w Pabianicach. Uroczyste otwarcie obiektu planowane jest na I połowę 2019 roku.

Centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia to obiekt o powierzchni ok. 12 tys. mkw., na terenie którego będzie zlokalizowanych 40 sklepów i 230 miejsc parkingowych. Za wynajem powierzchni handlowej odpowiada firma The Blue Ocean Investment Group.

Wśród najemców znajdą się m.in. elektromarket Media Expert, sieć sklepów z artykułami dziecięcymi SMYK, salon Play, drogeria Hebe, czy sklep obuwniczy CCC. Ofertę handlową wzbogaci również Empik, sklep z ofertą sportową Martes Sport oraz punkt sieci KiK. Ważnym miejscem – nie tylko w Tkalni, ale na mapie rozrywkowej w Pabianicach będzie pierwszy multipleks w mieście pod szyldem Helios. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Awbud, która realizuje inwestycje w systemie design and build (zaprojektuj i wybuduj), a pieczę nad realizacją inwestycji pełni Trebbi Polska.

- Prace nad realizacją Tkalni przebiegają zgodnie z harmonogramem. To wyjątkowy obiekt – dzięki rewitalizacji historyczne wnętrza nabiorą blasku i staną się nowym miejscem spotkań. Jesteśmy zadowoleni, że możemy być częścią tej realizacji. Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego symbolizuje zakończenie fazy robót ziemnych i przejście do głównej fazy budowy. Już w przyszłym roku będziemy mogli świętować otwarcie centrum handlowego – mówi Michał Wuczyński, prezes zarządu Awbud.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.