14.03.2018/14:06

Ruszyła pierwsza zbiórka podpisów pod projektem ustawy znoszącej zakaz handlu w niedziele

Dopiero co minęła pierwsza niedziela, w którą obowiązywało znaczne ograniczenie handlu, a już zdążył się zawiązać Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "STOP Zakazowi Handlu w Niedziele", który będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy znoszącej uchwalone przez parlament prawo. Inicjatorami pomysłu są politycy Kongresu Nowej Prawicy, którzy jednak deklarują gotowość do współpracy z innymi podmiotami zainteresowanymi uchyleniem niedzielnego zakazu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

12 komentarzy

 • zz 22.03.2018

  przy okazji delegalizacja solidarności

 • Anna Wro 30 22.03.2018

  Gdzie to można podpisać? Rozglosze gdzie się da

 • Pomysłowy Dobromek 22.03.2018

  można było zapewnić wolne dni w niedziele w inny sposób. Np. zamiast zakazywania handlu ustanowić nakaz 2ch (czy 1 czy 3, jak tam lepiej) wolnych niedziel w miesiącu. Wtedy mozna w relatywnie prosty sposób zapewnić dzień wolny sprzedawcom a ludziom nie zakazywać pracy. System zmianowy chyba się sprawdza? W tym tygodniu w niedzielę ja pracuję a za tydzień mam wolne i tyle. I wilk syty i owca cała. A ja bym nie musiał wsuwać w poniedziałek suchych bułek z soboty ;(

 • jakastam 16.03.2018


  A moze tak zaczac zbierac podpisy za tym zeby urzedy sady szkoly i tym podonbe instytucje zaczely pracowac w niedziele?
  Pracuje caly tydzien i nie mam czasu na zaltwienie spraw np urzedowych
  Niedziela by mi pasowala i to jak
  Jak wszyscy to wszyscy..a co..jedni moga inni nie?

 • Młody 15.03.2018

  W ogóle po co się (fragment ocenzurowany) z niedzielą, USTAWĄ ZAKAZAĆ HANDLU I PRACY W CAŁYM TYGODNIU!

 • antyhipolit 15.03.2018

  @ hipolit - miliony Polaków pracujacych cały tydzień ma prawo aby robić zakupy w niedziele

 • Janusz 15.03.2018

  @ Ktoś A polskie firmy też unikają podatków. Przykładowo SKOKI kierowane przez senatora Biereckiego z PISu wyprowadziły kilka lat temu kasę do Luksemburga aby uniknąć podatków. Teraz zaś pisowska spółka Srebrna chce sprzedać jakieś nieruchomości i planuje to zrobić przez spólkę zagraniczną aby zmniejszyć podatek. Niec może najpierw Ci co rządzą dadzą przykład innym.

 • woj 15.03.2018

  Następna partia która nie wie jak zaistnieć. Ale ważne że o nich ktoś coś napisał. Może zaczną zbierać podpisy ootwartych urzędach w niedzielę - tego chcemy !

 • Ktoś 14.03.2018

  Zagraniczne firmy handlowe boli ten zakaz, ograniczył im to zarobki. Żeby tak chętnie podatki płacili u nas.
  Jak nie było zakazu to normalne stawki godzinowe za niedzielę były dobre i właściwe. Jak wprowadzono zakaz handlu w niedzielę to nagle firmy chcą więcej za godzinę płacić. Może niech w takim razie wyrównają pracownikom 2 lata wstecz? Sami tak robią przy podpisywaniu kontraktów gdy okaże się, że inna firma miała większy rabat.

 • Reni 14.03.2018

  Pracownicy produkcyjni też mają prawo do wolnych niedzielę, a nikt tego nie reflektuje. Tylko kasjerki z biedronki mają źle zdaniem wielu. Jak dla mnie i nie tylko dla mnie powinni pracować całodobowo w dni powszednie A w pn pracę zaczynać o 0:15. Uwierzcie i zerknijcie w historię Polski, nie ma takiej ustawy, której Polak by nie obszedl. Kasjerkom odechce się tej zbawiennej zmiany.

 • hipolit 14.03.2018

  pracownicy handlu mają prawo do wolnej niedzieli

 • Amadeus 14.03.2018

  Chcą zaistnieć przedwczesna inicjatywa bez szans w najbliższej przyszłości

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.