13.06.2018/09:18

Ruszyły zapisy na akcje ZPC Otmuchów

W środę 13 czerwca rozpoczynają się zapisy na akcje ZPC Otmuchów - producenta słodyczy, słonych przekąsek
i produktów śniadaniowych. Cena emisyjna została ustalona na 2 zł za akcję.

Inwestorzy, w ramach prawa poboru i zapisów dodatkowych, będą mogli dokonywać zapisów do 26 czerwca. Z emisji nowych akcji spółka planuje pozyskać ok. 25 mln zł, które  zamierza przeznaczyć na budowę nowoczesnej fabryki słodyczy. Dzięki tej inwestycji Grupa Otmuchów chce poprawić swoją pozycję rynkową w strategicznym segmencie asortymentowym - spółka chce się wyróżniać na rynku poprzez ofertę jakościową.

Oferta publiczna obejmuje nie więcej niż 12.748.250 akcji zwykłych serii E. Emisja odbywa się na zasadach prawa pierwszeństwa dotychczasowych akcjonariuszy do objęcia nowych akcji. Oferującym akcje jest Vestor Dom Maklerski S.A.

- Mamy sprecyzowany plan rozwoju grupy i jasno przedstawiliśmy cele emisyjne - mówi Bogusław Szladewski, prezes ZPC Otmuchów. - Wzrost wydajności i efektywności produkcji, ale przede wszystkim jakości naszych słodyczy osiągniemy dzięki inwestycji w automatyzację procesów produkcji w nowym zakładzie. Wierzymy, że przedstawione przez nas założenia odnośnie spodziewanych efektów, obrazujące potencjał wdrażanych rozwiązań, spotkają się z aprobatą wśród inwestorów i zachęcą do wzięcia udziału w ofercie - dodaje Szladewski.

Głównym zamierzeniem spółki jest wprowadzenie automatyzacji procesów produkcji w zakładzie. Takie rozwiązanie ma dać Grupie Otmuchów szereg korzyści m.in. wzrost jakości oferowanych produktów, zwiększenie efektywności mocy produkcyjnych, a docelowo poprawę rentowności segmentu słodyczy i dynamiki sprzedaży. Dzięki zapewnieniu standaryzacji i automatyzacji produkcji spółka może również liczyć na wypracowanie oszczędności. Wartość zaplanowanych nakładów inwestycyjnych związanych z budową zakładu wynosi 23-24,5 mln zł. Wstępny harmonogram realizacji projektu zakłada okres 28 miesięcy do czasu uzyskania pełnej sprawności operacyjnej zakładu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.