09.12.2020/07:59

Rynek aptekarski niemal zabetonowany. Jest apel o liberalizację przepisów

Jednym z postulatów części branży aptekarskiej jest ograniczenie szerokich kompetencji samorządu aptekarskiego, który reguluje nie tylko kwestie dostępu do zawodu i jego wykonywania, lecz również ma wpływ na regulacje dotyczące rynku. Ze względu na to, że w samorządzie często zasiadają przedsiębiorcy prowadzący apteki, może to prowadzić do konfliktu interesów – twierdzą przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • MR 10.12.2020

  Zgadzam się z komentarzem, a jednak... Założenia ustawy w dużym stopniu rozbiegły się z realizacją. Jako inżynier (i zwykły konsument) życzyłbym sobie, by sprzężenie zwrotne, koń pociągowy każdego procesu regulacji, częściej było stosowane przez rządzących. Jeżeli coś nie działa jak ma, to nie ma co zamykać oczu, tylko trzeba dokonać korekty, by osiągnąć zamierzone cele. Jeżeli z terenów wiejskich giną apteki, to przeanalizować przyczyny i zastosować właściwe środki. Bez krytycznej oceny własnych dokonań zawaliłby się zapewne prawie każdy most, budynek, spadłby na ziemię niejeden samolot... One stoją i działają nie dlatego, że miały genialnych konstruktorów, tylko dlatego, że przez dziesiątki i setki lat dokonywano poprawek, ucząc się, niekiedy boleśnie, co nie działa.

 • piguła 09.12.2020

  ZPP idzie na przygotowanie polskiego rynku pod agresywne sieci, które siłą przetargową zmiotą indywidualne podmioty. W aptece będą pracować coraz mniej kompetentni technicy wypierający niskimi wynagrodzeniami magistrów. Granie dobrem pacjenta to totalna hipokryzja bo jak apteki zamienią się w sieciowe drogerie z dodatkiem aptecznym to ciekawe jak to wpłynie na jego dobro. Ciekawe kto będzie sprzedawał nisko marżowe produkty refundowane (np. pieluchy) i bawił się w leki recepturowe? Proszę sprawdzić ile sieciówek to robi dzisiaj?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także