02.06.2021/07:46

Ryzykowny sposób na zakaz handlu w niedziele. Przedsiębiorcy korzystają, teraz pomógł im Sąd Najwyższy

Wystarczy zmiana wpisu w rejestrze REGON nawet na mający niewiele wspólnego z prawdą, by móc legalnie działać w niedziele objęte zakazem handlu. Co sprytniejsi właściciele sklepów wykorzystali to już dawno temu i choć Państwowa Inspekcja Pracy kwestionowała takie działania - dostrzegając, że zmieniane deklaracje przedsiębiorców są fikcyjne - to z pomocą właścicielom sklepów przyszedł właśnie… Sąd Najwyższy. Okazuje się, że nie ma znaczenia, czym tak naprawdę handluje dany sklep - liczy się tylko to, co przedsiębiorca ma wpisane w papierach. Jeśli papiery się zgadzają, to handel w niedziele jest dozwolony. Prawnicy przestrzegają jednak przed podawaniem fałszywych danych, bo grożą za to kary.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Jolanta 06.06.2021

  Tyle interpretacji tego prawa i tyle kruczków , że wszystko zależy od decyzji sądów czy przewaga danej działalności uprawnia do otwarcia Placówki . Państwo w państwie . Idąc dalej uchwały są po to tak uchwalane , by sądy miały co robić .

 • Dawid 06.06.2021

  A gdzie szacunek dla przcownika?

 • Sara 02.06.2021

  I we wszystkie niedzielę pracujemy a teraz i w święta.... To praca u prywaciarz

 • Marysia 02.06.2021

  Ciekawa tematyka.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także