22.10.2020/11:22

Rząd chce wyeliminować absurdy w przepisach o godzinach dla seniorów, m.in. rozwiązać kwestię sklepików szkolnych

Przepisy o godzinach dla seniorów, w myśl których w dni powszednie od 10 do 12 zakupy mogą robić jedynie osoby powyżej 60 r.ż., są bardzo ogólne i nieprecyzyjne. Rząd pracuje nad nowelizacją ustawy, która ma wyeliminować m.in. takie absurdy, jak opisana przez wiadomoscihandlowe.pl kwestia sklepików szkolnych – dowiedział się portal RMF FM.

Wiele sklepików uległo likwidacji w trakcie trwającego od wiosny nauczania zdalnego. Te, które przetrwały, często pozostały zamknięte także w nowym roku szkolnym, ponieważ wielu dyrektorów szkół, głównie podstawowych, zabroniło tego typu działalności po to, by uniknąć nadmiernej koncentracji dzieci.

Jak podały jako pierwsze wiadomoscihandlowe.pl, przepisy o godzinach dla seniorów nie wyłączyły sklepików szkolnych, dlatego te placówki, które wznowiły działalność od września, musiały poddać się nowym restrykcjom, co praktycznie oznacza konieczność ich zamykania w godzinach 10 – 12. Nowelizacja ustawy ma ten absurd wyeliminować.

Jak relacjonuje RMF FM, spod restrykcji przepisów o godzinach dla seniorów mają też być wyłączone sklepy w hotelach oraz markety hurtowe, obsługujące głównie biznes – takie jak Selgros czy Makro.

Nowelizacja ma też doprecyzować kwestię obowiązywania godzin dla seniorów w sklepach, w których za ladą stoi właściciel – obecne regulacje są na tyle nieprecyzyjne, że takich sklepów ograniczenie obecnie nie obowiązuje – podaje RMF FM.

Przypomnijmy, że godziny dla seniorów obowiązują w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach. Ograniczenia nie dotyczą sklepów przemysłowych – odzieżowych, budowlanych czy elektronicznych.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także