22.10.2019/16:49

Rząd ma pomysł! E-paragony mogą przynieść budżetowi kilkadziesiąt miliardów złotych

Już w 2020 roku w pierwszych sklepach może zostać rozpoczęte wystawianie e-paragonów. Ma to pomóc w zmniejszeniu luki vatowskiej i przynieść budżetowi Państwa dodatkowych kilkadziesiąt miliardów złotych.

O sprawie pisze portal gazeta.pl, powołując się na wypowiedź wiceministra finansów Leszka Skiby, który stwierdził, że nie ma powodów do tego, żeby ten projekt nie wszedł w życie w 2020 roku mimo, iż na razie znajduje się on na poziomie prac koncepcyjnych.

Do wystawiania e-paragonów potrzebna będzie jednak wymiana urządzeń na takie, które zostaną podłączone do Internetu, tak aby móc przesyłać dane do Ministerstwa Finansów. Resort będzie chciał wprowadzać te zmiany stopniowo, poczynając od branż najbardziej narażonych na nadużycia. Wskazywane są tu m.in. hotelarstwo oraz gastronomia.

Więcej na gazeta.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.