28.03.2017/10:24

Rząd o zakazie handlu

Zwolnienia pracowników, obniżki pensji, przejęcia polskich sklepów przez zagraniczne. Takie będą skutki zakazu handlu w niedzielę – podaje gazeta.pl.

Rząd poparł dalsze prace nad projektem „Solidarności” zakazu handlu w niedziele, a swoje stanowisko wysłał do Sejmu. Wicepremier Mateusz Morawiecki dotąd przekonywał, że zakaz nie będzie miał żadnych negatywnych konsekwencji dla gospodarki, bo „przecież można kupić chleb w sobotę, a nie w niedzielę, a buty w piątek”. Rządowa ocena skutków regulacji jest jednak mniej entuzjastyczna wobec pomysłu zakazu, niż wcześniej twierdzili politycy. Rząd stwierdza np.  że zyski z prowadzenia małych sklepów (a takie będą mogły być otwarte w niedziele) będą wyższe. Za to już w następnym zdaniu można przeczytać, że po wprowadzeniu zakazu możliwa jest sytuacja, w której małe polskie sklepy będą przejmowane przez zagraniczne sieci… Takich niekonsekwentnych uwag jest w rządowej ocenie znacznie więcej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • beata43 10.05.2017

    Niech się posłowie pis biorą do roboty i poprawiają tę ustawę, a może jeszcze coś z tego będzie
    https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezes_Partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_Jaroslaw_Kaczynski_Ratujmy_male_polskie_sklepy_franczyzowe_przed_zakazem_handlu_w_n/?pv=7

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.