15.04.2020/10:26

Rząd poluzuje limit klientów w sklepach. Restart sklepów w galeriach opóźniony!

Decyzja rządu w sprawie poluzowania limitu klientów w sklepach, a także zniesienia niektórych innych ograniczeń dla obywateli, zostanie ogłoszona w czwartek - donosi RMF FM, powołując się na własne źródła.

Wbrew dotychczasowym zapowiedziom, prawdopodobnie o tydzień opóźni się otwieranie sklepów odzieżowych w galeriach oraz salonów kosmetycznych. Do takich informacji dotarł reporter RMF FM Krzysztof Berenda.

Jedną z decyzji, które zostaną ogłoszone w czwartek 16 kwietnia a wejdą w życie od poniedziałku 20 kwietnia, ma być otwarcie dla Polaków parków i lasów, jak również poluzowanie limitu wejść do sklepów. Na razie nie podano, ile wyniesie nowy limit.

Przypomnijmy, że jak donosiliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl jako pierwsi, jeszcze przed Wielkanocą, premier Mateusz Morawiecki obiecał przedstawicielom biznesu, że rozważy zmiany dot. limitu klientów w sklepach oraz godzin dla seniorów.

Na stole pojawiła się propozycja, aby na każde 20 mkw. sali sprzedaży w sklepie mógł przypadać jeden klient (obecnie limit to trzykrotność liczby kas w placówce). Z kolei godziny dla seniorów miałyby zostać przeniesione na 7-9 rano (obecnie 10-12). Trzeba jednak podkreślić, że dotychczas ostateczne decyzje w tych dwóch kwestiach nie zapadły.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Franczyzobiorca 15.04.2020

    @WH. czy można Państwa poprosić o rekomendacje w temacie czynszów w sklepach w galeriach? Zakładam, że nchory, największe sieci sobie poradzą. Dramat będzie wśród małych przedsiębiorców płacących wcześniej i tak wyższe czynsze z m2 niż wyżej wspomniane. Płacą także za anchory koszty wspólne i marketing. Małe firmy mają umiarkowaną pomoc prawną lub wcale nie mają. Galerie nic nie odpowiedziały w sprawie umorzenia umów ( wiadomo, że to reguluje ustawa), ale już zaproponowały niektórym najemcom opłatę za przechowanie towaru. Po otwarciu na kim będa chcieć odrabiać niższe czynsze wśród dużych...? Oczywiście na tych małych. przedsiębiorca mający np 4 sklepy w różnych galeriach ma teraz gigantyczny problem, w związku z tym zakładam, że Państwo swoim zainteresowanie jesteście w stanie coś podpowiedzieć. Z ciekawości też zapytam czy są jakieś fora najemców GH?

  • 4+6 15.04.2020

    Jako ciekawostkę napiszę, że na zdjęciu jest sklep Supeco w Tarnobrzegu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.