10.04.2020/14:57

Rząd poluzuje zakazy. Pozwoli otworzyć sklepy odzieżowe w galeriach handlowych i zakłady fryzjerskie i kosmetyczne

Według nieoficjalnych doniesień radia RMF FM wstępny rządowy plan stopniowego otwierania gospodarki, który może wejść w życie już 20 kwietnia zakłada m.in. rozszerzenie dostępu do sklepów w galeriach handlowych, a także otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. W planach jest także zwiększenie liczby klientów w sklepach spożywczych.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

12 komentarzy

 • Obywatel X 24.01.2021

  Korona wirus, jak każdy wirus będzie mutował. NIGDY Z DOMÓW NIE WYJDZIEMY! Ponieważ szczepionki nie nadążą nie tylko szczepić ale będą się dezaktualizować przez kolejne mutacje. A w tym czasie KRAJ DZOJDZIE DO RUINY GORSZEJ NIŻ PO WOJNIE! A zarażać się nadal będziemy tyle że nowymi mutacjami. Otwórzcie te sklepy, kto nie musi nie pójdzie. Co za różnica czy się zarażę w sklepie spożywczym czy odzieżowym KTOŚ MI NA TO ODPOWIE?

 • Maga 15.04.2020

  Każdy zrobi co uważa za słuszne. Co do fryzjera nie musimy chodzić jak buszmeni, czas najwyższy żeby otworzyli np sklepy obuwnicze i sklepy z odzieżą. Jak ktoś nie chce niech nie idzie i tak te wszystkie zakazy są bezprawne, a ludzie idą jak bydło na spęd.... Nagle trzeba nosić maseczki, a co do tej pory nie trzeba było i nikt się nie zarażał, jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. A Nasz rząd jakoś nie narzeka na brak pieniędzy, oni zawsze mają na jedzenie i żaden z nich nie stracił pracy. A pierd.... O zaostrzeniach i cięciach wypłat. Ciekawe za co ludzie na śmieciowych umowach mają teraz żyć, albo Ci zwolnieni. A to nauczanie, obciążanie rodziców tym co powinni robić nauczyciele i choć tego nie robią dostaną cała pensje jakim prawem ja się pytam??!! To rodzice powinni dostać te pieniądze, a nie nauczyciel który wyślę jeden link dziennie i resztę ma w dupie. Porażka systemu.

 • Isabelle 14.04.2020

  @ franczyzobiorca

  Jaki rząd, przecież o wszystkim decyduje politbiuro Pisu, tak jak za komuny.

 • Franczyzobiorca 14.04.2020

  To jak to jest? Do parku, lasu, ,,w krzaki z dziewczyną" iść nie można a do galerii już można?! Smutne. Czy chodzi o odciążenie ZUS, bo największa śmiertelność jest wśród seniorów?
  Osobiście uważam, że i tak do galerii przyjdzie niewiele osób ( z wyłączeniem młodzieży). Ochrona galerii nie ma uprawnień a policja nie jest od tego, żeby przeganiać smarkaczy z galerii. Będzie więc trzeba płacić czynsze, ponosić koszty, liczyć się z niskimi utargami i działalnością ze stratą. Mam zacząć przygotowywać się do bankructwa? Pomijam fakt,że kilku franczyzodawców ma olbrzymie zaległości w wypłacaniu należnej prowizji franczyzobiorcom ( ktoś wie jak z szybkim skutkiem rozwiązać umowę z franczyzodawcą?).
  Coś mi się wydaje, że rząd ulega właścicielom galerii

 • gew 14.04.2020

  aaaa, pozwoli!! warszawski okupant!!!

 • Kama 13.04.2020

  Tylko nie centra handlowe.!Liczba chorych znowu wzrosnie jak Ci wszyscy ludzie rusza tam jak wyglodniale psy.

 • Onaa 13.04.2020

  Przy takiej krzywej wzrostowej chorych to moim zdaniem za wczesnie na otwieranie takich sklepow jak centra handlowe...dopiero sie zaczna schadzki mlodziezy

 • Gira 11.04.2020

  Gorszy sort uniżenie dziękuje Panom z lepszego sortuj i jego ekscelencji Jarkowi.

 • lud 10.04.2020

  jak idziecie na zakupy to też możecie iść na wybory. rząd wam poluzuje a wirus i tak was dopadnie

 • V 10.04.2020

  Jak w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim zapewnić sobie bezpieczna odległość - nie da się. Kontakt jest długi, min 1h. Po za tym czy to są miejsca, w których zaspokaja się potrzeby pierwszego rzędu? Nie ma mowy żebym otworzyła swój salon

 • małgorzata 10.04.2020

  powinno być że dla ludzi starszych powinno być od 7-9 tak jak w sklepie ,aptece i fryzjer ,a potem reszta osób bo tak to się stoi długo w kolejce i znieście te zakazy bo sami nie stosujecie a nam kazecie

 • Franczyzobiorca 10.04.2020

  Lol, krzywa rośnie. Kto pójdzie pracować? Kto pójdzie kupić ciuchy? No to dopiero teraz zaczną się bankructwa, jak galeria będzie chciała czynszu a obroty będą po 700-800 dziennie w100 metrowym sklepie. Franczyzodawcy nie zapłacili prowizji a będzie trzeba opłacić pracownika. Już widzę lewe L4 pracownika, który będzie wolał 80% z ZUS niż wirus od Klientki. Sklep odzieżowy to nie piekarnia. Trzeba doradzić przy przymierzalni. Nie udźwigniemy kosztów, jak teraz otworzymy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.