02.06.2020/11:02

Rządowa sieć sklepów: ministerstwo woli ją przejąć niż budować od podstaw

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie chce budować sieci sklepów z żywnością od podstaw, ale raczej sięgnąć po ofertę z rynku, gdyby pojawiła się możliwość przejęcia już istniejącej sieci dystrybucyjnej – donosi „Rzeczpospolita".

– Przygotowujemy strategię połączenia aktywów rolno-spożywczych w zasobie Skarbu Państwa, analizujemy 49 podmiotów, w tym rynki hurtowe, ale wybierzemy te, które będą tworzyły synergię w ramach polskiego holdingu spożywczego – zapowiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych. Resort chce ogłosić strategię holdingu spożywczego już w czerwcu.

Według planów ministerstwa rząd chce stworzyć silny podmiot, który zapewnić ma konkurencyjne ceny klientom, a także godziwą zapłatę za produkty rolnikom i producentom m.in. dzięki pominięciu pośredników.

– Tworzenie holdingu to działanie na pograniczu polityki i gospodarki, a więc są to decyzje rynkotwórcze. To całkiem rozsądny pomysł, oczywiście po spełnieniu określonych warunków – mówi Bartosz Urbaniak, szef bankowości agro BNP Paribas na Europę i Afrykę w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Jego zdaniem holding mógłby ucywilizować rynek i zapewnić lepsze ceny skupu dla rolników, którzy często sprzedają swoje produkty bardzo tanio, a potem klienci kupują je o wiele drożej.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Waldek 04.06.2020

    Rynek jest pełen menażerów do zorganizowania organizacji, kontraktów, łańcucha dostaw, itd. Do tego kupno jakiegoś brandu sprzed lat, który ma dobry respons społeczny i można działać bez wydawania miliardów na Żabki, czy innych.

  • PRL. 02.06.2020

    Komuna 2.0

  • Market 02.06.2020

    Wsadzą swoich na posadki i narobią tylko strat.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.