10.05.2020/21:07

Rzecznik GIS: decyzja o odmrażaniu gospodarki zapadnie w najbliższych dniach

To, czy kolejne restrykcje zostaną zniesione, będzie się ważyć w nadchodzącym tygodniu. W teorii nic nie jest przesądzone, wszystko zależy od tego, czy pojawią się nowe ogniska zakażeń – czytamy w serwisie next.gazeta.pl.

W związku z sytuacją na Śląsku, resort zdrowia może nawet rozważyć przywrócenie regionalnie części obostrzeń. Byłby to trzeci etap odmrażania gospodarki. W jego ramach mogłyby działać restauracje - choć z ograniczeniami, bo według wcześniejszych doniesień chodziłoby tylko o zewnętrzne ogródki.

W tym etapie rząd planuje też otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetycznych. Szczegóły mają zostać opracowane w nadchodzącym tygodniu. Waldemar Kraska podkreślił, że przestrzeganie reżimu sanitarnego będzie podstawą przy znoszeniu wszelkich ograniczeń.

Jak podaje serwis next.gazeta.pl, o tym, że trwa analiza możliwości łagodzenia restrykcji mówił też rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Według Jana Bondara, argumentem za tym są optymistyczne dane o zachorowalności z ostatnich dni, ale przy tej decyzji konieczna jest daleko posunięta ostrożność.

„Decyzje będą zapadały w najbliższych dniach. Wszystko zależy od wskaźników dotyczących koronawirusa" - mówił w Polskim Radiu 24. Jego zdaniem, złagodzenie mogłoby dotyczyć między innymi niektórych punktów gastronomicznych, zwłaszcza tych na świeżym powietrzu, a także pod bardzo surowym reżimem sanitarnym zakładów fryzjerskich, czy powrotu do szkół najmłodszych dzieci.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.