23.06.2020/08:25

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zwraca się z apelem do właścicieli sklepów

Rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz zaapelował w poniedziałek do sprzedawców i właścicieli sklepów o niewpuszczanie klientów, którzy nie stosują się do zaleceń noszenia maseczek w czasie wizyty w sklepie. Przypomniał, że nadal istnieje nakaz ich zakładania w pomieszczeniach zamkniętych.

– To, co widziałem w weekend, chociażby w sklepach, woła o pomstę do nieba. Apelowałbym do właścicieli sklepów, do sprzedawców o niewpuszczanie do sklepów ludzi bez maseczek. Obowiązek noszenia tych maseczek istnieje nawet wówczas, kiedy jesteśmy na dworze i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu. Jeżeli stoimy na przystanku autobusowym, na przystanku tramwajowym, gdzie stoi duża grupa osób i nie jesteśmy w stanie zachować dystansu, wtedy obowiązuje nas maseczka – wyjaśnił Andrusiewicz i przypomniał, że noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych jest wciąż obowiązkowe.

Rzecznik ocenił, że wchodzenie do sklepu bez maseczki jest egoizmem i naraża inne osoby na zakażenie koronawirusem. Podkreślił też, że przepisy i regulacje sanitarne, wprowadzane przez Główny Inspektorat Sanitarny, są precyzyjne i nie powinny być dowolnie interpretowane.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • xxc 24.06.2020

    (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.