06.08.2018/12:44

Rzecznik Spomleku: Dzieci chętnie próbują nowości [WYWIAD]

Uwagę dzieci przyciąga to, co wyróżnia się kolorowym lub nawiązującym do ulubionej zabawki lub bohatera bajki opakowaniem. Aby wzbudzić zainteresowanie młodszych konsumentów, produkt powinien przykuwać wzrok – zauważa w rozmowie z serwisem wiadomoscihandlowe.pl Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Jakie sery są najchętniej wybierane przez dzieci?

W przypadku produktów żywnościowych to zazwyczaj rodzice decydują o tym, jakie będą najlepsze dla ich dziecka. Analizują etykiety, sprawdzają wartość odżywczą poszczególnych wyrobów i to, czy nie zawierają barwników oraz konserwantów.

Opinia dziecka często ma jednak wpływ na decyzję o zakupie. Jak zatem zainteresować młodszych konsumentów?

Dzieci są wzrokowcami. Ich uwagę zawsze przyciąga to, co kolorowe lub wyróżniające się innymi charakterystycznymi elementami. W związku z tym na pewno zawsze chętniej będą spożywać produkty, które przykuwają ich wzrok, czy też szatą graficzną nawiązują np. do ulubionej zabawki lub bohatera bajki. Producenci, widząc takie zapotrzebowanie coraz częściej poszerzają swoją ofertę o produkty stworzone właśnie z myślą o dzieciach. Uważam, że Serenada jest taką marką, która obok wysokiej jakości produktów, ma nietypową szatę graficzną, która jest rozpoznawana.

Czy młodzi konsumenci lubią nowości?

Najmłodsze pokolenie konsumentów jest bardzo otwarte na wszystkie nowości, w tym również te produktowe. Wiele czasu spędzają w biegu, pomiędzy lekcjami w szkole i dodatkowymi zajęciami, dlatego chętnie korzystają z produktów w wygodnych, funkcjonalnych opakowaniach. Poza tym chętnie testują nowe smaki, śledzą blogi kulinarne, a jedzenie traktują jako przyjemność. Nie bez przyczyny popularnością cieszą się kulinarne programy telewizyjne skierowane do najmłodszych widzów.

Które produkty mleczne najczęściej trafiają do szkolnego plecaka, jako drugie śniadanie?

Pozycją obowiązkową na drugie śniadanie są sery żółte. Ne tylko posiadają znakomite walory odżywcze, ale są również źródłem wielu witamin, m.in. D i A. Nie można zapominać, że sery żółte to również bogactwo wapnia, który jest niezbędny dla rozwoju dziecka, dbając o jego układ kostny. W pudełku śniadaniowym malucha nie może zatem zabraknąć pysznych, pożywnych kanapek z serem Salami Serenada. Dzieci uwielbiają jego smak, który doskonale komponuje się z warzywami i innymi dodatkami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.