18.06.2020/20:53

Sąd ogłosił upadłość Zakładów Mięsnych Henryk Kania!

To już koniec Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Jak czwartek Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach wydał orzeczenie, w którym postanowił ogłosić upadłość spółki, a także zatwierdzić warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki.

Sąd wezwał wierzycieli ZMHK do zgłaszania swoich wierzytelności sędziemu komisarzowi (SSR Joanna Knast) w terminie 30 dni od dnia publikacji obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Podobnie powinny uczynić osoby, którym przysługują prawa oraz prawa osobiste i roszczenia ciążące na nieruchomościach należących do upadłego, jeżeli nie zostały ujawnione przez wpis w księdze wieczystej.

Z czwartkowego komunikatu ZMHK dowiadujemy się także, że na syndyka wyznaczono Bartosza Klepacza.

Sąd zatwierdził także warunki sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki za 100 mln zł na rzecz Cedrobu. Przypomnijmy, że jest to oferta z lutego br., którą następnie Cedrob w kwietniu obniżył do 82,1 mln zł. Jednak oferta Cedrobu mogła być powiększona o wartość podatku od towarów i usług.

Pod koniec maja Zakłady Mięsne Henryk Kania  pokazały raport kwartalny. Wynika z niego, że firma zakończyła pierwszy kwartał 2020 r. ze stratą netto 1,89 mln zł i zaledwie... 43 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Mikolaj 18.06.2020

    SPrzedaż ZCP nie podlega VAT.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.