23.09.2020/18:26

Sadownicy będą protestować pod siedzibą Biedronki

Na czwartek 24 września Związek Sadowników RP zaplanował protest pod budynkiem Jeronimo Martins w Warszawie. Manifestacja odbędzie się pod hasłem „Kto zarabia na polskich jabłkach?”.

Sadownicy twierdzą, że brakuje im realnego wpływu na ceny jabłek w Polsce. – Wbrew powszechnej opinii wśród konsumentów, to nie sadownik zarabia najwięcej na polskich jabłkach! Cenę dyktują sklepy, a właściwie największe w Polsce sieci handlowe, do których mniejsze podmioty muszą się dostosować, aby uczestniczyć w konkurencji na tym rynku – wskazują organizatorzy protestu.

Związkowi Sadowników RP nie podoba się, że to sieć handlowa decyduje o chęci przeprowadzenia „promocji konsumenckiej”, oraz, że to detalista przedstawia warunki finansowe, po których chce kupić jabłka. „Nie są przy tym brane pod uwagę koszty produkcji jabłka w danym roku, które mogą być różne, zależnie od wielu czynników, takich jak: pogoda, koszty pracy, podatki, koszty transportu etc.” – argumentują sadownicy. Ich zdaniem nie w porządku jest też, że to sieć handlowa organizuje „promocję konsumencką” ustalając przy tym dowolnie i wedle swojego uznania wysokość swojej marży.

Sieci handlowe zbierają nawet ponad połowę kwoty z każdego sprzedanego kilograma jabłek – twierdzi Związek Sadowników RP.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także