21.10.2019/13:23

Sanacja w Piotrze i Pawle. Poznański sąd podjął ważną decyzję

W dniu 16 października 2019 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu Wydział Odwoławczy zmienił postanowienie o umorzeniu postępowania sanacyjnego spółki Grupa Piotr i Paweł sp. z o.o. i oddalił wszystkie wnioski o umorzenie.

Tym samym restrukturyzacja będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem. Spółki wdrożyły już większość zaplanowanych działań sanacyjnych przewidzianych w złożonych w grudniu 2018 r. planach restrukturyzacyjnych.

- Odkąd spłaciliśmy wszystkie bieżące zaległości, takie orzeczenie Sądu było w zasadzie formalnością. Tym niemniej ta słuszna decyzja pozwala na sprawne kontynuowanie zaawansowanych działań sanacyjnych. To ważny element dla uzdrowienia sieci przy wsparciu inwestora Spar Group - podkreśla dr Patryk Filipiak, prezes Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A., zarządca sanacyjny w Grupie Piotr i Paweł.

- Prowadzimy intensywne rozmowy z partnerami detalicznymi, a dzięki inwestorowi regulujemy bieżące zobowiązania i oferujemy sklepom szybko poprawiający się poziom zatowarowania. Jestem przekonany, że restrukturyzacja Grupy Piotr i Paweł stanie się modelowym przykładem prowadzenia działań naprawczych – bez konieczności likwidacji sieci i z utrzymaniem handlu w placówkach – dodaje Filipiak.

Spółki z Grupy Piotr i Paweł uregulowały zaległości wobec wierzycieli w ramach postępowania sanacyjnego. Tym samym, jak twierdzą ich właściciele, spółki wypełniły przesłanki do realizacji kolejnych etapów restrukturyzacji. Spółki czekają teraz na zatwierdzenie złożonych spisów wierzytelności, co umożliwi złożenie propozycji układowych.

Ponadto Grupa Piotr i Paweł zawarła porozumienia z bankami, które są największymi wierzycielami. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu inwestora w postaci Spar Group.

Przypomnijmy, że Spar Group w październiku 2019 roku sfinalizowało umowę przejęcia większościowej kontroli nad spółką Grupa Piotr i Paweł, a tym samym nad całą siecią supermarketów. W pozyskanych lokalizacjach docelowo pojawić ma się szyld Spar, Spar Express lub Eurospar.

Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • momasic 26.10.2019

  A jak tam idzie towarowanie sklepu w Jankach?

 • Januszek 22.10.2019

  Ja chciałbym tylko uprzedzić właścicieli lokali w których teraz jest PIP a ma być Spar nie akceptujcie żadnych ustępstw , nie obniżajcie opłat zanim nie będzie układu z wami jako wierzycielami, zabezpieczcie swoje interesy żeby znowu nie stracić pieniędzy.Panowie i Panie którzy wam opowiadają bajki dostają za to Kasę (prowizje)!

 • gość58 22.10.2019

  Myślę że pewnie więcej sklepów odeszło by od PiP(Spar) ale pewnie maja powiązane ręce..

 • Pracownik 21.10.2019

  Pan P. jak zwykle się wije w wypowiedziach tak mówi żeby nic wiążącego nie powiedzieć! Kiedy Rada wierzycieli? Kiedy ogłoszenie wielkości długów Spółek PIP?Kiedy koniec sporu o logo Spar?Konkrety proszę!Sklepy się zamykają i będą przechodzić pod skrzydła innych Sieci bo wynajmujący wypowiadają umowy.Biedronka z Lidlem was "zdepcze" zanim się zorientujecie że jesteście "zdeptani" i znowu beda kolejne miliony długów, ale co Spara z RPA przewieziecie na obiecankach i ideologii budowania delikatesu w Polsce to wasze, pensyjka wpływa a nikt nieudaczników nie zatrudni.

 • Oliwia 21.10.2019

  Ze 70...

 • Dostawca 21.10.2019

  Oddajcie nasze pieniądze! I przestańcie kręcić!

 • Marek 21.10.2019

  Problem jest w tym ze wielu tych partnerów biznesowych współpracować z wami nie chce bo nie dość ze marka tragiczna to jeszcze zarządzana przez ludzi którzy sukcesów w budowaniu nie maja

 • Ajent 21.10.2019

  Ile jeszcze sklepów się zamknie?

 • kontrahent 21.10.2019

  niech oddadzą pieniądze, a nie takie mydlenie oczu

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.