28.10.2020/11:27

Sejm przyjął ustawę: będą podstawy prawne dla kar za brak maseczek i wyższe mandaty

W nocy z wtorku na środę Sejm przyjął ustawę regulującą obowiązek zakładania maseczek w przestrzeni publicznej. Co ważne - nie chodzi jedynie o noszenie maseczek, ale o zasłanianie ust i nosa. Sprzedawcy będą mogli zgodnie z prawem odmówić obsługi klientom, którzy nie zastosują się do tego obowiązku. Więcej służb będzie także upoważnionych do wystawiania mandatów, a ich wysokość wzrośnie.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Gość 30.10.2020

  Ale nie kłamcie tak bezczelnie. Senat co prawda przyklepał, ale Sejm wstrzymał jej przekazanie do podpisu prezydentowi, bo się pisiory połapały, że im za drogo wyszło. Ustawa jeszcze nie obowiązuje!

 • Greg 29.10.2020

  Wy się nie znacie! Prezes powiedział, że obowiązuje. Bez żadnego trybu ta ustawa obowiazuje.

 • Człowieczek 28.10.2020

  Ustawa zacznie obowiązywać wyłącznie po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw!!! A przed tym - podpisać prezydent, a przed tym - przyąć Senat:)))

 • Kj 28.10.2020

  A wiecie, że ustawę musi podpisać prezydent i musi zostać opublikowana w dzienniku ustaw? Także nie, jeszcze nie obowiązuje.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także