06.07.2016/22:30

Sejm uchwalił podatek od handlu

- Stwierdzam, że Sejm uchwalił ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej – podsumował głosowanie marszałek Marek Kuchciński. Za ustawą głosowało 234 posłów, przeciw było 207, dwóch posłów wstrzymało się od głosu.

W czasie środowego głosowania ustawę o podatku od handlu poparli posłowie klubu Prawo i Sprawiedliwość, a przeciwni byli przedstawiciele opozycji. Teraz prace nad ustawą przeniosą się do Senatu.

Ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej zakłada wprowadzenie dwóch stawek podatku od handlu - 0,8 proc. od przychodu między 17 mln zł, a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie. Kwota wolna od podatku w skali roku będzie więc wynosić 204 mln zł. Przedmiotem opodatkowania będzie przychód ze sprzedaży detalicznej, czyli sprzedaży dokonywanej na rzecz konsumentów.

Wejście w życie ustawy planowane jest na 1 września 2016 r.

Więcej na temat podatku od sprzedaży detalicznej można przeczytać, klikając w poniższy link:

Podatek handlowy w Polsce

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.