09.10.2017/14:56

Selgros otworzy w Polsce trzy hurtownie C&C w nowym formacie

Właśnie ruszyła 18 hurtownia sieci Selgros w Polsce, władze spółki zapowiadają dalszy rozwój sieci. - W przyszłym roku sieć Selgros otworzy trzy kolejne hale na polskim rynku - zadeklarował Cezary Furmanowicz, dyrektor działu marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Selgros Cash&Carry i Transgourmet. To oznacze, że przyszły rok dystrybutor zakończy liczbą 21 placówek.

Należąca do koncernu Transgourmet sieć hurtowni Selgros Cash&Carry ma obecnie 18 hal na polskim rynku i zatrudnia 4000 pracowników. Operator zapowiadał do niedawna, że chce mieć w Polsce przynajmniej 20 hurtowni. Zapowiedź uruchomienia trzech kolejnych hal sygnalizuje, że operator widzi jeszcze miejsce do rozwoju na polskim rynku.

9 października w Piasecznie k. Warszawy przy ul. Puławskiej 58 wystartowała nowa hurtownia Selgros Cash&Carry. Jest to czwarta w stolicy i 18 w Polsce hala Selgros.

Kolejne trzy hurtownie pojawią się już niebawem. Jak zadeklarowali przedstawiciele firmy, w przyszłym roku wystartuje m.in. hala w Bydgoszczy, a także dwa nowe obiekty na tzw. "Ścianie Wschodniej" - w miastach ponad 100 tys. mieszkańców.

Nowe obiekty będą miały powierzchnię 6000 mkw., co oznacza, że będą one o 4000 mkw. mniejsze niż dotychczas otwierane hale, jednak nie będzie to koncept hurtowni kompaktowych (o powierzchni 3000 mkw.) rozwijany przez Selgros na rynku rumuńskim. - Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że na polskim rynku nie sprawdziłyby się małe hale, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie konceptu o powierzchni 6000 mkw., który powinien spełnić oczekiwania klientów na mniejszych rynkach - wyjaśnia Cezary Furmanowicz, dyrektor działu marketingu Transgourmet Polska. Przedstawiciel sieci Selgros nie chciał jednak zdradzić w jakich dokładnie miastach powstaną obiekty na "Ścianie Wschodniej", ani dalszych planów rozwoju firmy w Polsce.

Warto także podkreślić, że sieć Selgros zakończyła już projekt związany z modernizacją wszystkich hal na polskim rynku. 

Jak zadeklarowali przedstawiciele firmy, Selgros zamierza stawiać w dalszym ciągu na gastronomię. - Ten segment bardzo mocno się rozwija. Idziemy z trendem - mówili podczas konferencji prasowej. Jednocześnie firma nie zrezygnuje z segmentu małych sklepów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • WWW 20.10.2017

    Już Wam napiszę. Będzie to Bydgoszcz, a te dwa pozostałe to będą w Rzeszowie i w Kielcach. Będzie dużo pracy, spadnie pewnie teraz do zera. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.