07.05.2017/11:39

Transgourmet chce budować w Polsce kolejne hurtownie Selgros i magazyny

Firma Transgourmet, do której należy m.in. sieć hurtowni Selgros zapowiada kolejne inwestycje na polskim rynku. Operator planuje uruchomienie czwartej już hurtowni Cash&Carry na warszawskim rynku. W planach Transgourmet jest także budowa nowej hali na Śląsku, z której będą obsługiwani klienci firmy, m.in. z branży HoReCa.

Już jesienią br. Transgourmet otworzy swoją czwartą na stołecznym rynku hurtownię Selgros Cash&Carry. - Zaczęliśmy pozyskiwanie klientów do nowego obiektu, który planujemy otworzyć we wrześniu lub październiku – mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor działu marketingu Transgourmet Polska, operatora marek Selgros Cash&Carry i Transgourmet.

Nowa hala o powierzchni 10 tys. mkw. będzie zlokalizowana przy ul. Puławskiej w Mysiadle. - Będzie to już czwarta nasza hala w Warszawie – dodaje Cezary Furmanowicz. Co ciekawe, w stolicy i jej okolicach mogą pojawić się kolejne hurtownie sieci. - Plany inwestycyjne Selgros zależą również od tego, czy Warszawa w dalszym ciagu będzie poszerzać swoje granice administracyjne, bo z tego co słyszę, jest taka możliwość. Będziemy zatem obserwować rynek i rozwijać się razem z nim tak, jak miało to miejsce do tej pory – wyjaśnia dyrektor działu marketingu Transgourmet Polska.

Przypomnijmy, że już od kilku lat przedstawiciele firmy podkreślają, że celem jest uruchomienie 20 hurtowni w całej Polsce. Obecnie Selgros ma w Polsce 17 hurtowni, zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi (2 hale), Poznaniu (gdzie mieści się także Centralne Biuro Firmy), Radomiu, Szczecinie, Warszawie (3 hale) i we Wrocławiu (także 2 hale). Aktualnie firma zatrudnia w Polsce ponad 4000 osób. Dystrybutor zainwestował do tej pory w Polsce ponad 1,2 mld zł.

Firma prowadzi obecnie program gruntownej modernizacji sieci swoich hurtowni na naszym rynku. W obiektach operator przeprowadza reorganizację przestrzeni obiektów handlowych oraz zmian w wizualizacji i ekspozycji towarów, dzięki czemu zakupy w odnowionych hurtowniach mają stać się prostsze i przyjemniejsze.

Jakiś czas temu firma zapowiedziała, że analizuje wprowadzenie na polski rynek nowego konceptu hurtowni, w mniejszym formacie. Ciągle jednak nie wiadomo kiedy mógłby ruszyć pierwszy taki obiekt.

- Na razie nie mam na ten temat żadnych pewnych informacji. Obserwujemy to, co robią nasi koledzy w Rumunii, gdzie faktycznie działa mały format Selgros, ale w Polsce mamy przed sobą otwarcie dużego magazynu i jest to w tej chwili nasz priorytet – wyjaśnia Cezary Furmanowicz.

Jednocześnie firma Transgourmet, do której należy Selgros chce rozwijać sieć magazynów, z których będą obsługiwani klienci firmy na polskim rynku.

Obecnie Transgourmet ma jedną, wybudowaną 1,5 roku temu halę w Ożarowie Mazowieckim, która obsługuje stołeczny rynek. - W planach jest już kolejna. Będzie ona zlokalizowana na Śląsku – dodaje dyrektor Transgourmet Polska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.