09.05.2019/10:14

Sery dostępne w E.Leclerc wycofywane ze sprzedaży. Jest ostrzeżenie inspektora sanitarnego

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące dwóch rodzajów sera z surowego mleka krowiego, dostępnych w sklepach sieci E.Leclerc. Ich spożycie może się okazać niebezpieczne dla konsumenta.

Chodzi o sery Saint Felicien (180 g) i Saint Marcelling (80 g), produkowane przez firmę Fromagerie Alpine. Ostrzeżenie GIS dotyczy wszystkich partii obu produktów o oznaczeniach od 032 do 116. W przypadku podejrzanych wyrobów Saint Felicien, data przydatności do spożycia mieści się między 6 lutego a 21 maja 2019 r., a w przypadku Saint Marcellin - między 4 lutego a 21 maja.

- W wyniku postępowania epidemiologicznego oraz śledzenia dystrybucji podejrzanych produktów we Francji stwierdzono, że spożycie ww. serów wiąże się z wystąpieniem kilkunastu przypadków zespołu hemolityczno-mocznicowego u konsumentów - tłumaczy Główny Inspektorat Sanitarny.

Sery wymienione w ostrzeżeniu, wyprodukowane z surowego mleka krowiego mogą być zanieczyszczone bakterią Escherichia coli wytwarzającą toksynę Shiga (STEC). Producent wyrobów, firma Fromagerie Alpine, podjął decyzję o wycofaniu wszystkich podejrzanych partii serów.

W Polsce sery dostępne były w sklepach sieci E.Leclerc. - Firma Scawar sp. z o.o. przygotowała i rozesłała plakat do wszystkich sklepów sieci Leclerc w celu poinformowania klientów o wykrytym zagrożeniu. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują wycofanie produktów z obrotu w Polsce - przekazał GIS w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.