25.11.2021/11:24

Sieć Action debiutuje na Lubelszczyźnie i jest już obecna we wszystkich województwach

Sieć Action otworzyła w Łukowie swój 158 sklep w Polsce. Debiut na Lubelszczyźnie oznacza, że sieć dyskontów niespożywczych jest już dostępna we wszystkich województwach, a Action stał się marką ogólnopolską.

Dnia 25 listopada zostały otwarte kolejne cztery markety Action – w Gdańsku, Wałczu, Aleksandrowie Kujawskim oraz Górze. Od 24 listopada działa natomiast drugi sklep Action w Chorzowie.

– To ważny dzień dla sieci Action, która dziś oficjalnie stała się ogólnopolską marką dyskontów niespożywczych. Ostatnie otwarcia naszych sklepów wskazują jasno, że widzimy wielki potencjał zarówno w wielkich aglomeracjach, jak i mniejszych ośrodkach – mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny Action Polska.

– Rozwój naszej sieci dystrybucyjnej pozwala nam dostarczać produkty na terenie całej Polski, co przekłada się na dynamiczny przyrost liczby naszych sklepów – w tym roku powstało ich już ponad 50. Dzięki temu mieszkańcy, niezależnie od miejsca zamieszkania, mają coraz lepszy dostęp do dobrych produktów w niskich cenach – dodaje Sławomir Nitek.

Sklep Action w Łukowie i pierwszy na Lubelszczyźnie znajduje się w wolnostojącym budynku przy ulicy Siedleckiej 15B i zajmuje powierzchnię prawie 1220 mkw.. Obiekt położony jest w północnej części miasta, przy jednej z głównych dróg oraz osiedlach mieszkaniowych.

Action otworzył także drugi sklep w Gdańsku, rozwijając się tym samym w Trójmieście i północnej części Polski. Market zlokalizowany jest w parku handlowym przy ul. Świętokrzyskiej 21 w południowej, najgęściej zaludnionej części miasta. Atutem tej lokalizacji jest także bliskość osiedli i drogi wojewódzkiej nr 221, łączącej się z głównym węzłem komunikacyjnym w mieście. Sklep w Gdańsku zajmuje powierzchnię 1070 mkw.

Dyskont w Aleksandrowie Kujawskim zlokalizowany jest w budynku handlowym przy ul. Juliusza Słowackiego 38, w miejscu dobrze znanym lokalnej społeczności i zajmuje powierzchnię ponad 960 mkw. Dzięki dogodnemu dojazdowi drogą wojewódzką nr 266 dotrą do niego mieszkańcy miasta oraz okolicznych miejscowości.

Market w Wałczu znajduje się w nowo wybudowanym największym centrum handlowym w mieście – Aura Park przy ulicy Wojska Polskiego 54, w którym działać będą sklepy sportowe, obuwnicze, odzieżowe, wielobranżowe oraz markety z produktami przeznaczonym dla dzieci. Na klientów czeka wspólny, obszerny parking na 120 miejsc postojowych. Powierzchnia sklepu wynosi 920 mkw.

Mieszkańcy Góry znajdą sklep Action w nowej części parku handlowego przy ulicy Dąbrówki 11. Market zajmuje powierzchnię ponad 1070 mkw. i dopełnia ofertę handlowo-usługową centrum zakupowego, na którą składa się m.in. sklep obuwniczy, spożywczy oraz market z artykułami RTV oraz AGD.

Drugi sklep Action otwarty w Chorzowie jest jednocześnie 30. dyskontem ogólnopolskiej sieci Action na terenie Górnego Śląska. Znajduje się w parku handlowym Vendo Park przy ul. Szpitalnej 2, w sąsiedztwie ronda Gerarda Cieślika. Powierzchnia sklepu to ponad 970 mkw.

Action to szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z 1800 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii, Polsce, Czechach i we Włoszech. W 2020 roku całkowita sprzedaż netto wyniosła 5,6 mld euro. Action ma obecnie 158 sklepów w Polsce i zatrudnia ponad 2000 osób.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także