03.06.2019/15:28

Sieć Action ma w Polsce już 30 sklepów. W planach dalszy szybki rozwój

Międzynarodowa sieć dyskontów Action uruchomiła 30 maja br. we Wrocławiu swój 30. sklep na polskim rynku. Nowa placówka ma 1000 mkw. powierzchni i wzmacnia pozycję firmy w południowo-zachodniej Polsce. Operator zapowiada otwarcia kolejnych placówek handlowych w Polsce.

Firma Action rozwija się nie tylko pod względem zasięgu i rozpoznawalności marki, ale także pod kątem liczby pracowników. Wraz z uruchomieniem nowego dyskontu liczba zatrudnionych w polskim oddziale spółki wzrosła o kolejne 20 i przekroczyła 500 osób.

– Podjęliśmy znaczące kroki, aby wzmocnić naszą organizację w Polsce i stać się częścią lokalnego krajobrazu detalicznego. Naszym celem jest otwarcie w Polsce zdecydowanie większej liczby sklepów (…) – mówi Monique Groeneveld, dyrektor generalna Action Polska.

Jak podkreślają władze firmy „Polacy docenili wyjątkowy koncept najszybciej rosnącego nieżywnościowego dyskontu w Europie”. Kliencie polskich sklepów sieci mogą wybierać z ponad 6 000 produktów 14 kategoriach, począwszy od artykułów gospodarstwa domowego, poprzez tekstylia i zabawki, aż po majsterkowanie i dekoracje.

- Widzimy, że nasza koncepcja jest bardzo dobrze przyjmowana w Polsce i bardzo nas to cieszy. Z każdym tygodniem coraz więcej klientów odwiedza nasze sklepy – wyjaśnia Monique Groeneveld.

- Stawiamy na produkty dobrej jakości w najniższych możliwych cenach i szeroki, ciągle zmieniający się asortyment, który zaskakuje każdego tygodnia. W naszych sklepach nigdy nie jest nudno i klienci to doceniają. Właśnie dlatego możemy rosnąć tak szybko i pewnie patrzeć na naszą dalszą ekspansję w kolejnym roku – dodaje dyrektor generalna Action Polska.

Sieć Action zadebiutowała na polskim rynku w październiku 2017 r. uruchamiając sześć sklepów. Wraz z rozpoczęciem budowy centrum dystrybucyjnego w Osłej, Action inwestuje w swoją obecność na terenie całego kraju. Ponadto, na początku tego roku Action otworzyło swoje biuro w Katowicach, skąd zespół będzie koordynował i zarządzał dalszą ekspansją Action.

30. dyskont sieci Action ruszył 30 maja w Centrum Handlowym Marino, przy ul. Paprotnej 7 we Wrocławiu.

Action to międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z ponad 1350 sklepami w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii I Polsce. We wszystkich krajach zatrudnia niemal 46 000 osób. W 2018 r. całkowita sprzedaż netto wyniosła 4,2 mld euro. W Polsce Action prowadzi obecnie 30 sklepów i zatrudnia 500 osób.

Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Agg 07.03.2021

  Kiedy możemy spodziewać się Action w Lublinie? Na Lubelszczyźnie nie mamy tego sklepu w ogole

 • Maja 09.01.2021

  Otworzcie sklep na wschodzie bo u nas ich wogole nie ma Lublin!!!

 • I.B 27.12.2020

  Proszę otwórzcie sklep w Białymstoku

 • asiek 01.12.2020

  Super że jesteście w Polsce, a może i do Krakowa zawitacie!!!!!

 • Ola 27.09.2020

  Prosimy o otwarcie chodź jednego sklepu w Trójmieście!!!

 • Maja199510 23.09.2020

  Jej ale super bardzo bym chciała aby powstał w lubelskim np Chełm lub Krasnystaw bardzo tęsknię za tym sklepem 😭

 • zakręcona 22.09.2020

  Super bardzo bym chciała by otworzył się u nas. Ceny bardzo atrakcyjne i takie same jakościowo dekoracje jak wszędzie. Dla jednych badziew dla innych piękne. Co do przedmówcy...w doopie mam polskie produkty ...nie stać mnie na nie przy takich wypłatach. Mam nadzieję ze kupujesz tylko polskie produkty ??!!! w co kompletnie nie wierzę bo ubierasz się w dyskontach itp a tam chińszczyzna i w domu też jak byś wyrzucił co nie polskie to być na golasa latał :P

 • Kazz 07.02.2020

  Straszne badziewie

 • eee tam 06.06.2019

  Zastanawiam się jak wyglądają obroty tych sklepów ?
  Byłem kilka razy w tych sklepach, ani fajnie, ani tanio, sporo tandety ...

 • Moni78 04.06.2019

  Poprawka. Nie Centrum Handlowe Mariano A Marino.

 • Niszczymy Polske 03.06.2019

  Chroń nas Boże od PO i zagranicznych kapitałów,jakby w Polsce nie było już Polaków.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.