24.03.2020/01:00

Sieć Aldi zatrudni pracowników firmy McDonalds. Pomysł na kooperację branż w czasach epidemii

McDonald’s jest siecią, która dobrze wie, jak odnaleźć się w ciężkich czasach. Część pracowników nieczynnych lub ograniczonych w działalności restauracji w Niemczech pomaga w sklepach sieci Aldi. W Polsce sieć włączyła się w akcję #WzywamyPosiłki i dostarcza jedzenie dla osób, które walczą z koronawirusem.

Ponieważ wielu pracowników McDonald's nie jest obecnie potrzebnych w restauracjach, pomagają poradzić sobie z napływem klientów w sklepach Aldi – na taki pomysł wpadły niemieckie bary tej sieci. Pracownicy McDonald's będą mogli pracować w dyskontach Aldi w ciągu najbliższych kilku tygodni. Mają pomóc w radzeniu sobie z napływem klientów wywołanym kryzysem związanym z koronawirusem. Obie firmy ogłosiły pomysł na współpracę w Monachium.

Z powodu ograniczonej działalności restauracji wielu pracowników sieci fast foodowej nie jest w tej chwili potrzebnych w pracy. Jednocześnie dyskont pilnie poszukuje pracowników do sprzedaży i uzupełniania półek. Dlatego siec dyskontów zawarła umowę z McDonald’s, na mocy której pracownicy restauracji wesprą pracę dyskontów.

W Polsce sieć restauracji typu fast food zaangażowała się w akcję #WzywamyPosiłki, w ramach której we współpracy z harcerzami dostarcza posiłki dla pracowników szpitali. W ramach akcji do pracowników wybranych szpitali doręczane są bezpłatne posiłki, McZestawy Mocy, które pomagają zachować energię do działania.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.