03.03.2017/14:09

Sieć Api Market notuje wzrost sprzedaży i zapowiada przejęcia

Sieć Api Market zakończyła r. wzrostem sprzedaży o 6,5 proc. r/r. - Wzrost obrotu został wygenerowany głównie dzięki nowym otwarciom, ale mieliśmy również wzrost sprzedaży LFL - podkreśla Paweł Piwek, prezes zarządu API Market.

W 2016 roku sieć Api Market otworzyła cztery nowe sklepy. Palacówki powstały w Brwinowie (ul. Biskupicka 6), Tłuszczu (ul. Racławicka 17), Warszawie (Pl. Vogla 62), oraz Otwocku przy ul. Karczewskiej 39. To nie koniec. W ub. roku operator powiększył jeden sklep i wyremontował dwie placówki. Jednocześnie w sierpniu uruchomił przy Rynku Hurtowym Bronisze magazyn centralny na warzywa i owoce. - Rok 2016 był dla nas wyjątkowo udany pod względem rozwoju sieci, obecnie pod logo API Market mamy 22 sklepy – mówi Paweł Piwek.

Sieć zwiększyła również swoją aktywność marketingową. - Organizujemy w miesiącu dwa wydania gazetki promocyjnej i cztery akcje billboardowe. W Warszawie i okolicach mamy wynajętych na stałe prawie 60 tablic billboardowych. Zamieszczamy reklamy w prasie, a ostatnio zainwestowaliśmy również w radio i nasze promocje słychać też w Radiu Eska.  W marketing w zeszłym roku zainwestowaliśmy prawie milion złotych – podkreśla prezes zarządu API Market.

W roku 2017 firma nie zamierza zwalniać tempa rozwoju. – Do końca roku chcemy otworzyć  pięć nowych placówek. Planujemy także rozwój organiczny poziomy jak i pionowy, nie wykluczamy przejęć mniejszych sieci, chcemy aktywnie uczestniczyć w konsolidacji handlu na poziomie lokalnym – zapowiada Paweł Piwek.

Api Market ma już własny sklep internetowy, a szef sieci zapowiada, że będzie ona w br. również aktywna w internecie. - Jesteśmy zwolennikiem rozwoju multichanelowego. W dużej mierze chcemy zrobić to, poprzez  jakość oferowanych przez nas produktów, dostępność oraz  szeroki asortyment, oraz poprzez profesjonalną obsługę  klienta – mówi Paweł Piwek, prezes zarządu API Market.

I dodaje: - W 2017 roku planujemy również wprowadzenie do naszych placówek kart  lojalnościowych co pozwoli nam jeszcze bardziej uatrakcyjnić naszą ofertę

Api Market to lokalna sieć supermarketów, której 22 sklepy działają w Warszawie, a także miastach sąsiadujących ze stolicą, głównie po prawej stronie Wisły.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jur____z 29.01.2020

    Kochani, nie kupujcie nic na internecie w API Market 23 Stycznia 2020 złożyłem zamóienie internetowe o wartości 745 zł dzisiaj juz jest 29 styczeń i zamowienie nigdy nie dojechało do mnie na ul. Kochanowskiego w Warszawie. Kiedy dzisiaj złożylem reklamacje Pani Ilona Piwek stwierdziła że sklep anulował zamówienie wczoraj i towaru nie dostanę.
    CZY TAK SIĘ PREZENTUJE POLSKI BUSINESS, Czy tak traktujemy polskiego internetowego klienta? Proszę o kontakt Pana Pawla Piwek o wyjaśnienie całego zajścia na mój email, który znajduje się w zamóówieniu. Czekam.........

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.