26.05.2017/10:19

Sieć Bricomarche inwestuje w sieć składów budowlanych

16 maja należąca do Grupy Muszkieterów, sieć sklepów Bricomarché uruchomiło w Śremie pierwszy, regionalny skład budowlany. Sieć chce w ten sposób zwiększyć udział materiałów budowlanych w sprzedaży i zapewnić firmom oraz klientom indywidualnym kompleksową obsługę inwestycji od początku budowy do jej zakończenia.

Utworzenie składu budowlanego wynika z konsekwentnie realizowanej strategii, opartej na ciągłym doskonaleniu konceptu. Pozwoli to zwiększyć potencjał sieci Bricomarché w zakresie sprzedaży materiałów budowlanych poprzez modernizację stref budowlanych w punktach sprzedaży oraz wdrożenie nowego modelu dystrybucji.

- Uruchomienie składu umożliwi nam wprowadzenie do oferty sklepów nowych produktów, na które dotychczas brakowało miejsca w magazynach sklepowych. Dzięki temu zapewnimy naszym klientom kompleksową obsługę w zakresie budowy, remontu oraz aranżacji ogrodu. Zmieni się również sposób dystrybucji. Od tej pory będziemy mogli dostarczać nasze materiały bezpośrednio do miejsc wskazanych przez naszych klientów – powiedział Bogusław Bernatek, członek zarządu sieci Bricomarché w Polsce.

Skład obsługuje 22 sklepy, a w jego zasięgu znajduje się 600 tys. gospodarstw domowych. Oferta składu zawiera 110 pozycji asortymentowych w tym m.in. kostkę brukową, ażury, beton komórkowy, cegły i drewno konstrukcyjne oraz cement i chemię budowlaną.

Klienci mogą składać zamówienia za pośrednictwem sklepów Bricomarché. Towar dostarczany jest bezpośrednio na miejsce realizowania inwestycji samochodem HDS, zapewniającym także rozładunek.

- Rozwijamy się, aby coraz lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Mamy w planach uruchomienie kolejnych składów w innych regionach Polski – dodał Bogusław Bernatek.

Na korzyści z wdrożenia projektu Bricomarché mogą liczyć także dostawcy, ponieważ nowe rozwiązanie poprawi dystrybucję produktów. Jest to szansa na współpracę dla mniejszych, lokalnych producentów.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché.

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie prawie 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie 15 tys. 800 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.