27.07.2020/14:53

Sieć CCC wraz z InPost wprowadziła usługę Paczka w Weekend

Grupa CCC we współpracy z InPost uruchomiła usługę Paczka w Weekend, umożliwiającą klientom odbiór dostawy z paczkomatu w sobotę, a nawet w niedzielę. Usługa jest dostępna od początku lipca 2020 r. i, jak zapewnia sieć, jej popularność stale wzrasta. Paczka w Weekend to odpowiedź firmy na rosnące oczekiwania klientów w aspekcie szybkiej dostawy również w dni wolne od pracy.

Dzięki usłudze Paczka w Weekend klienci sklepu internetowego ccc.eu, którzy złożą zamówienie w końcówce tygodnia (od czwartku wieczorem do soboty rano) mogą liczyć na sprawną dostawę do jednego z 7 tys. paczkomatów w Polsce jeszcze w ten sam weekend. Klienci, którzy złożą zamówienie w sobotę rano do 12.30, będą mogli założyć nową parę butów już w niedzielę.

– W CCC kładziemy duży nacisk na relacje z klientami i zrozumienie ich potrzeb. Konsumenci są zainteresowani szybką dostawą zamówień, a ponad połowa Polaków chce powrotu niedziel handlowych. Wdrożyliśmy usługę Paczka w Weekend z myślą o wszystkich, którzy robiąc zakupy online pod koniec tygodnia pracy nie chcą czekać na swoje zamówienie do kolejnego dnia roboczego. Dzięki nowej usłudze klienci zyskują wygodę odbioru zamówienia złożonego ”w ostatniej chwili” już w weekend, co sprawia, że teraz każda niedziela w CCC jest handlowa. Jesteśmy jedną z pierwszych marek modowych i jednocześnie pierwszą spółką obuwniczą, która wdrożyła to rozwiązanie. Wcześniej było ono już dostępne dla klientów sklepu eobuwie.pl, należącego do Grupy CCC. Dostrzegamy wzrost zainteresowania klientów tą szybką metodą dostawy. Usługa dostępna jest dopiero od trzech weekendów – w tym okresie jej udział w ogólnej liczbie zleceń wzrósł prawie do 1/4 – mówi Jakub Jasiński, Dyrektor ds. Rozwoju Omnichannel CCC.

Oprócz sklepu internetowego ccc.eu klienci mogą także dokonywać zamówień z opcją Paczka w Weekend przy użyciu aplikacji mobilnej CCC. Łącznie kanał mobilny (strona ccc.eu i aplikacja) odpowiada za 75-80 proc. ruchu w serwisach CCC.

Na koniec czerwca 2020 roku Grupa CCC była obecna w 29 krajach – w 23 poprzez sklepy stacjonarne, a w 17 poprzez kanał online. Grupa posiada łącznie ponad 60 platform online w całej Europie. W 2019 roku klienci CCC nabyli we wszystkich kanałach sprzedaży ponad 52 mln par obuwia.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także