28.08.2017/10:41

Sieć Circle K uruchamia siłownie plenerowe na stacjach przy A1

Circle K otworzył dwie plenerowe siłownie na stacjach własnych MOP w Machnaczu i Lubieniu przy autostradzie A-1. Inicjatywa została zrealizowana we współpracy z fundacją Truckers Life i ma na celu szerzenie zdrowego trybu życia wśród zawodowych kierowców.

–  Nasze stacje MOP w Lubieniu i Machnaczu to dwa nowoczesne obiekty z segmentu premium, które posiadają pełną infrastrukturę i stanowią odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców. Decyzja o wyposażeniu stacji w plenerowe siłownie była podyktowana chęcią szerzenia aktywności fizycznej wśród kierowców, którzy na co dzień wiele godzin spędzają w samochodzie – mówi Mirosław Caputa, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w Circle K Polska.

Jak argumentują przedstawiciele sieci dane Centralnego Instytutu Ochrony Pracy pokazują, że ponad 80% zawodowych kierowców uskarża się na schorzenia pleców i kręgosłupa, a aż 40% cierpi na choroby serca. Circle K Polska we współpracy z fundacją Truckers Life w trosce o zdrowie kierowców postanowiła stworzyć zewnętrzną siłownię w Miejscach Obsługi Podróżnych w Machnaczu i Lubieniu, aby umożliwić im aktywny wypoczynek w trakcie przerwy w podróży. Na siłowniach o powierzchni ok. 80 mkw. każda kierowcy będą mieć do dyspozycji m.in. takie stanowiska treningowe, jak prostownik, biegacz czy street workout. Obiekty będą bezpłatne i czynne 24 godziny na dobę.

Stacje MOP Circle K z sukcesem funkcjonują już od kwietnia br., a na ich terenie znajdują się sklep o powierzchni ok. 450 mkw. oraz restauracja z zapleczem kuchennym. Osoby podróżujące z dziećmi mają do dyspozycji przewijaki oraz plac zabaw. Na obu stacjach znajdują się bankomaty firmy EURONET. Dla samochodów osobowych przewidziano dwa stanowiska serwisowe z odkurzaczem, kompresorem, a dla pojazdów ciężarowych dostępne jest pole serwisowe oraz parking. Rozbudowane zostały również węzły sanitarne z prysznicami, zaprojektowane z myślą o kierowcach, którzy chcą się odświeżyć w trakcie podróży.

Firma Circle K Polska obecna jest na polskim rynku od 1992 r. i prowadzi sieć ponad 350 stacji paliw na terenie całej Polski. Od 2012 r. właścicielem spółki Circle K Polska jest kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc.(Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, w formacie convenience. Prowadzi ona działalność w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Ta kanadyjska firma ma na świecie około 12 000 sklepów typu convenience i stacji paliw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.